Русский Українські English Slovenski
Наші послуги
Наші партнери
Яндекс.Погода

Фірма в Словаччині: установа, реєстрація та обслуговування

Юридичною особою є в Словаччині суб'єкт з правами і обов'язками, який не є фізичною особою, такий суб'єкт повинен бути заснованим. Фізична особа діє від власного імені і не потребує створення та реєстрації фірми, підприємства, що є необхідним для юридичної особи. 

Юридичними особами є, наприклад, фонди, громадські об'єднання, клуби, союзи, а також державні органи або релігійні установи. Проте, згідно Торгівельному кодексу Словацької Республіки, стандартною юридичною особою є господарське товариство, в Цивільному кодексі Російської Федерації для таких установ використовується назва комерційна організація. 

 

Плюси заснування фірми через групу компаній SlovakiaInvest: 

 • Ми є найбільшою фірмою в Братиславі по реєстрації фірм для російськомовних клієнтів, 
 • документи для торгового реєстру ми готуємо завжди на двох мовах - клієнти розуміють, що підписують, 
 • не приховуємо наші розцінки, які включають всі витрати і не мають додаткових оплат, 
 • на відміну від конкурентів, які працюють, перш за все, з громадянами Словаччини чи ЄС, ми знаємо особливості  вимог до громадян третіх держав, 
 • ми реєстрували фірми в Словаччині для засновників з Кіпру, Гонконгу, Панами, Беліз, Домініки, BVI, Великобританії, Австрії, Німеччини, Чехії, Угорщини, Сербії, Хорватії, Литви, Латвії, Естонії, Білорусії, України, Росії, Казахстану, Киргизії, Ізраїлю, Китаю та США, 
 • ми надаємо повний пакет послуг з реєстрації, перереєстрації, злиття, поглинання та ліквідації юридичних осіб в Словаччині, а також фізичних осіб - підприємців, 
 • послуги надаємо по всій території Словаччини, є досвід роботи майже з усіма торговими реєстрами в Словаччині, і ми знаємо відмінності в їхніх вимогах щодо необхідних документів. 

 

У Словаччині існують чотири види господарських товариств: 

 • Повне товариство (verejná obchodná spoločnosť), 
 • Товариство на вірі (komanditná spoločnosť), 
 • Товариство з обмеженою відповідальністю (spoločnosť s ručením obmedzeným) 
 • Акціонерне товариство (akciová spoločnosť) 

Головною відмінністю господарських товариств від будь-яких інших організацій є те, що господарські товариства засновуються з метою підприємницької діяльності. ТОВ і акціонерне товариство можна створити і з іншою метою, якщо закон це дозволяє. Немає необхідності створювати юридичну особу з метою підприємницької діяльності, так як існує можливість зареєструвати фізичну особу як приватного підприємця, або ПП (živnostník, SZČO). 

Особливим видом юридичної особи в Словаччині є кооператив (družstvo), яка не є господарським товариством. 

Великою компаративною перевагою заснування фірми в Словаччині є те, що для Словаччини неважливо, резидентом якої країни є засновник або власник словацької фірми. Зареєструвати юридичну особу в Словаччині і стати його власником може без будь-яких обмежень громадянин будь-якої країни або навіть фірма з будь-якої країни, в тому числі з офшорних юрисдикцій. В торговий реєстр, що реєструє фірми, достатньо лише здати виписку з торговельного реєстру (Good standing) юридичної особи-засновника. 

Великим плюсом словацьких фірм є також відсутність податку з дивідендів, що є однією з причин, чому не тільки торговий реєстр, але і податкова інспекція не виступає проти реєстрації словацьких фірм з іноземними засновниками. З податкової точки зору не має значення, хто є власником фірми, так як цей власник ніколи не платить податок з одержуваних дивідендів. 

Відсутність податку з дивідендів у поєднанні з директивою Ради ЄС № 2011/96 / ЄС щодо єдиної системи оподаткування, що застосовується стосовно материнських і дочірніх підприємств різних країн-членів Спільноти (відомої під більш коротким назвою як «Директива про дочірні і материнські компанії») дає можливість використовувати словацьку фірму як холдингову компанію для заснування дочірніх підприємств в інших країнах-членах ЄС. 

Реєстрація фірми або приватного підприємства є однією з підстав бізнес еміграції та отримання виду на проживання в Словаччині. У певних випадках можна на підставі фірми отримати і постійне місце проживання в Словаччині. 

 

Товариство з обмеженою відповідальністю (spoločnosť s ručením obmedzeným) 

ТОВ, по-словацьки використовується скорочення SRO, є найпоширенішим господарським товариством. При його реєстрації слід з'ясувати, насамперед, наступні питання: 

 • назва, 
 • розмір статутного капіталу, 
 • хто буде засновником і яке буде у засновників співвідношення часток 
 • хто буде генеральним директором, і яким чином будуть працювати директора, 
 • юридична адреса, 
 • види діяльності. 

Щодо назви ТОВ, в Словаччині немає великих обмежень; головне, назва не повинна бути зайнятою. Особливі умови стосуються використання таких слів як «казино» або «банк». 

Мінімальний розмір статутного капіталу представляє 5 000 євро, причому мінімальна частка учасника товариства повинна бути не менше 750 євро. Статутний капітал необхідно внести на корпоративний рахунок в банку до реєстрації фірми в торговому реєстрі. Максимальна кількість учасників дорівнює 50 чол. У разі, якщо потрібна більша кількість учасників, краще реєструвати юридичну особу у вигляді акціонерного товариства. 

Щодо засновників - учасників ТОВ існує декілька обмежень. Зареєструвати товариство з обмеженою відповідальністю не може особа з податковими заборгованостями. До заяви в торговий реєстр на запис нового ТОВ слід додати заяву податкової інспекції, яке підтверджує відсутність  в учасника товариства податкових боргів і згоду податкової інспекції на участь даної особи в новому товаристві. Обов'язок отримання такого дозволу стосується тільки резидентів Словаччини, а не іноземців, які не є резидентами Словаччини. 

Аналогічний обов'язок виникає і у разі передачі торгового паю, що дає більше половини прав голосу на зборах учасників товариства. До заяви в торговий реєстр на запис зміни, що складається з передачі такого мажоритарного паю, слід докласти заяви податкової інспекції, які підтверджують, що,як  і в  учасника товариства, що віддає мажоритарний пай, так і у набувача мажоритарного паю, немає податкових боргів, і що податкова інспекція дає згоду на передачу цього паю. Отже, відсутність боргів є необхідною умовою і для існуючого учасника, і для нового учасника, але тільки у випадку, коли передається мажоритарний пай. Отримувач мажоритарного торгового паю повинен надати згоду податкової інспекції навіть у тому випадку, якщо він вже володіє міноритарною часткою. Згоди не потрібно учаснику або отримувачу паю, що є іноземною особою, тобто фізичній особі з адресою проживання та юридичній особі з юридичною адресою в іншій країні. Згоди не потрібно і при перекладі міноритарної частки, і при інших змінах в ТОВ (наприклад, зміні директорів). 

Фізична особа може бути єдиним учасником не більше ніж в трьох фірмах. Співучасником, тобто володіти менш ніж 100% часткою може в будь-якій кількості фірм. Щодо учасників-юридичних осіб існує лише одне обмеження: єдиним учасником ТОВ не може бути фірма з єдиним учасником. 

Важливим питанням є те, хто стане генеральним директором словацького ТОВ. За законом, директором може стати громадянин Словаччини, громадянин іншої країни-члена Європейського союзу або Організації Економічного Співробітництва та Розвитку. Громадяни третіх держав можуть стати генеральними директорами тільки з ВНП саме в Словаччині. Обмежень щодо кількості генеральних директорів немає. 

Зазвичай всі директори діють самостійно, незалежно один від одного. Однак , в установчий договір можна вписати обмеження про те, що директора діятимуть, наприклад, спільно, або як мінімум, двоє з трьох, або при вирішенні питань понад певної суми всі директори мають ставити свої підписи. 

Наша компанія підготує вам всі документи, необхідні для заснування і реєстрації фірми. Вартість послуг реєстрації нової фірми становить 899 євро. У вартість входить оплата всіх видів державного мита, що стосуються реєстрації фірми, надання юридичної адреси на один рік, реєстрація фірми в торговому реєстрі, а також в податковій інспекції для отримання ІПН. Також можемо надати юридичну адресу для вже існуючої фірми. Вартість юридичної адреси становить 249 євро на рік. 

Наша компанія надає вам також можливість придбання готової компанії (ready-made). Реєстрація нової фірми займає близько трьох тижнів, переоформлення готової фірми можна здійснити до десяти днів. Отже, покупка готової компанії особливо вигідна у випадках, коли фірма потрібна швидко. Готова фірма найчастіше купується вже як платник ПДВ, що вигідно, наприклад, при міжнародній торгівлі. Реєстрація на платника ПДВ займає додаткових 30-60 днів, тому покупка готової фірми економить два місяці, які необхідні на заснування  нової фірми і її реєстрації як платника ПДВ.

В якості видів діяльності фірми можна вибрати необхідні вам із загального списку приблизно 170 вільних видів діяльності. Окремо оформляються види діяльності, для яких потрібна ліцензія. Такими видами діяльності є, наприклад: туристичне агентство, туроператор, агентство нерухомості, перекладацька діяльність, мовні курси, вантажоперевезення, більшість видів фінансової діяльності, підприємства громадського харчування і т.п. Для більшості з них необхідно підтвердити досвід роботи за фахом та освіту, зазвичай, вищу або за фахом. Ці два документи надає або генеральний директор фірми, або працівник, який працює за трудовим договором. З метою підтвердження освіти необхідно, найчастіше, пройти процес нострифікації диплома. 

Реєстрація ТОВ у Словаччині займає близько трьох тижнів. 

 

Приватний підприємець (živnostník) 

Приватний або індивідуальний підприємець є фізичною особою з дозволом займатися підприємницькою діяльність. Ця форма бізнесу вельми поширена в Словаччині і, в принципі, в будь-якій іншій країні. Найчастіше використовується, наприклад, в будівництві, в сфері краси, або в будь-якому іншому дрібному бізнесі. 

Форма приватного підприємництва користується кількома перевагами в порівнянні з ТОВ. Можна, наприклад, вести просту бухгалтерію, а не подвійну, немає необхідності вносити статутний капітал, реєстрація займає 7 днів. Також у ПП існує кілька переваг порівняно зі стандартними трудовими відносинами, особливо в області відрахувань. Тим не менш, важливо зазначити, що в Словаччині діють різні правила для приватних підприємців з ПМП в Словаччині і для всіх інших з адресою постійного проживання не в Словаччині, так як останні є вже іноземними фізичними особами. Отже, майже всі переваги ПП, такі, як ведення спрощеної бухгалтерії, не діють для іноземних громадян. 

Реєстрація ПП в Словаччині займає п'ять робочих днів, ПП для нерезидентів: три тижні. Вартість наших послуг з реєстрації приватного підприємця становить 799 євро. 

Порівняння плюсів і мінусів ПП порівняно з ТОВ у Словаччині:

  ООО ЧП (не граждане ЕС) ООО ПП
Відкриття Витрати трохи вищі Витрати нижчі - +
Доручень Тільки майно фірми Усім майном фізичної особи + -
Обов’язкове медичне страхування Можливо взагалі не платити Обов’язково треба платити мінімально 48Є/місяць, додатково з другого року обов’язково 120Є/місяць + -
Розширення бізнесу Можливо додавати/міняти учасників і/або директорів ПП = тільки одну людину   + -
ВНП на основі підприємництва ВНП можуть отримати всі директора фірми ВНП може отримати тільки 1 ПП + -
Продаж бізнесу Можливо продати Не можливо продати + -
Підприємництво після не продовження ВНП Фірма продовжує вести діяльність після не продовження ВНП директору і він залишається на посаді  Не треба займатися бізнесом після не продовження ВНП + -

 
Акціонерне товариство (akciová spoločnosť) 

Також, як і Цивільний кодекс Російської Федерації, словацький Торговий кодекс поділяє акціонерні товариства на відкриті (verejné) і закриті (súkromné). Тим не менш, аналогічні скорочення ЗАТ і ВАТ в Словаччині не використовується; існує єдине скорочення as - Akciová spoločnosť. 

Більшість правил і обмежень, що стосуються ТОВ, діє і для акціонерних товариств. 

Мінімальний розмір статутного капіталу становить 25 000 євро, і він розділений на певну кількість часток - акцій зі встановленою номінальною вартістю. Ринкова вартість акцій досить часто може відрізнятися від номінальної. Акціонери гарантують зобов'язання тільки до розміру вартості акцій, якими володіють, і не мають права вимагати повернення своєї інвестиції в суспільство. 

Акції на пред'явника в Словаччині не використовуються, всі акції повинні бути іменні. 

Акціонерні товариства використовуються, крім випадків, коли цього вимагає закон, найчастіше тоді, коли передбачається, що кількість власників буде понад 50, або в умовах, вимогливі до початкового капіталу. Зареєструвати акціонерне товариство може один засновник у разі, якщо він є юридичною особою, або як мінімум двоє, якщо вони є фізичними особами. 

Органами акціонерного товариства є: 

 • загальні збори (valné zhromaždenie), 
 • дирекція (predstavenstvo), 
 • наглядова рада (dozorná rada). 

Загальні збори є вищим органом управління акціонерним товариством. Виконавчим органом є дирекція, аналог генерального директора в ТОВ. Контрольним органом є спостережна рада, мінімальна кількість членів якої є 3; дирекція може бути одноосібним органом. У зв'язку з великою кількістю осіб, які беруть участь у діяльності акціонерного товариства, можуть виникати розбіжності між ними, тому  метою дирекції, як виконавчого органу, є максимізація прибутку, а мета акціонерів є максимізація дивідендів. 

Щорічні результати акціонерного товариства повинні бути перевірені незалежним аудитором.  

 Kатегорії
Головна
Про нас
Правила захисту персональних даних
Корисна інформація
Контакти
Наші послуги
Інвестиції
Імміграція
Нерухомість
Фірма в Словаччині
Освіта в Словаччині
Навчання словацької мови
Інші послуги
Наші розцінки
Контакти
Контакти: Lazaretska 8, 81101, Bratislava, Slovakia
E-mail: slovakiainvest@slovakiainvest.sk
Bratislava: +421 2 321 44 901
Москва: +7-499-504-4421
Київ: +38-044-361-07-72
Fax: +421 2 5292 1319
Cоціальні мережі
© 2008-2018. SlovakiaInvest.ru s.r.o.
All Rights Reserved.
Website development - SVS PRO S.R.O.
Нерухомість в Словаччині,ТМП та ПМП в Словаччині,заснування фірми,імміграція в Словаччину,форум про Словаччину,бізнес в Словаччині,віза в Словаччину.
 • Імміграція
  Вид на проживання, постійне місце проживання, громадянство - корисна інформація, нюанси, з чого почати.
 • Інвестиції
  Цікаві інвестиційні проекти для Вас. Готовий бізнес або готові ідеї! Від кафе до заводу.
 • Фірма в Словаччині
  Почніть свій бізнес у Словаччині! Реєстрація, отримання дозволів, звіти і супровід. Ви займайтеся бізнесом, а ми Вашою підтримкою.
 • Нерухомість
  Оренда, купівля, оцінка, аналізи, підбір нерухомості за Вашими вимогами, все для Вас і Вашого будинку в Словаччині.
 • Навчання
  Запрошуємо Вас вчитися в словацькій школі чи університеті, на курси словацької, індивідуальні заняття або словацька через скайп.
Этот сайт использует файлы cookie. При его посещении Вы с этим выражаете свое согласие. Принимаю
Контакти:     Skype: slovakiainvest.ru,    Москва: +7-499-504-4421,    Київ: +38-044-361-07-72,    Bratislava: +421-2-321-44-901    E-mail: slovakiainvest@slovakiainvest.sk    
Ми за європейський вибір України... І Росії. Ми за європейський вибір України... І Росії. Ми за європейський вибір України... І Росії.