Русский Українські English Slovenski
Наші послуги
Наші партнери
Яндекс.Погода

Нерухомість в Словаччині - загальна інформація

Чому ж в теперішній час так популярно купувати нерухомість за кордоном? На це є декілька об’єктивних причин:

По-перше, це можливість бути частиною нової культури, історії та традицій. Купівля нерухомості в країні, де Ви б хотіли проводити багато часу, дозволить не тільки натішитися красою і визначними пам’ятками тоді, коли Вам зручно, але і вивчати країну, народ, мову і різні культурні особливості цього місця. Подивившись на мапу, зразу можна помітити, що Словаччина розташована в центрі Європи, або як словаки говорять, в самому «серці Європи». Країна межує з п’ятьма державами: Австрією, Угорщиною, Чехією, Польщею та Україною. Це прекрасна можливість швидко та легко подорожувати по всій Європі  у всіх напрямках.

Нерухомість у великих містах Словаччини дуже високо котируються на світовому ринку, і по ціні і престижності порівняна, наприклад, з іспанським замком або віллою на Лазурному Березі у Франції. Така висока оцінка словацької нерухомості цілком виправдана, так як культурне і світова спадщина цієї країни являються осново звіреними факторами в ціновій політиці. Словаччина не поступається іншим європейським країнам в ресурсах для активного зимового та літнього відпочинку, в термальних джерелах і рекреаційних пансіонах, які притягують не тільки велику кількість туристів, але і крупних інвесторів. Словаччина пропонує покупцям достатньо широкий асортимент об’єктів нерухомості: від скромних будиночків в сільській місцевості до фешенебельних особняків в Татрах і квартир в історичних будинках Братислави. В такому ж широкому спектрі відрізняються і ціни на словацьку нерухомість, наприклад, нижчий поріг, покажеться російському громадянину середнього класу цілком прийнятними, а ціни на нерухомість з історичною спадщиною покажуться захмарними. 

Другим важливим фактором являється безпека – дуже важливий параметр при виборі місця для проживання. Люба людина хоче жити там, де можливо відчути себе спокійним не тільки за свою безпеку, але і за безпеку своїх рідних та близьких. Також стосується цілості свого особистого майна, коли нема небезпеки обнародування майна із сторони держави або його конфіскації.

В Словаччині відсутні будь-які національні, релігійні, територіальні конфлікти, яких у великій кількості, на жаль, у багатьох інших країнах, що робить Словаччину країною з одним із самих низьких рівнів злочинів в країнах Євросоюзу.

Окрім того, для батьків завжди важливо вибрати місце, яке було б найбільш сприятливим для їх дітей в плані навколишньої середи. В Словаччині нема великих мегаполісів із загазованим повітрям, а всі підприємства відповідають єдиним європейським стандартам. А для людей пенсійного віку, що може бути кращим своїй власності в країні з прекрасним кліматом, чутким відношенням і доступною вартістю проживання.

В третіх, нерухомість – це відмінна інвестиція, а закордонна нерухомість – одна з кращих інвестицій. Власна нерухомість за кордоном поряд з довгостроковим фінансовим планом дозволяє не турбуватися про достойний і стабільний прибуток. На відміну від акцій, облігацій або інших цінних паперів, нерухомість – це матеріальне благо. У випадку падіння біржі, бойових дій зверх держав  у світі, поганого врожаю – ціна нерухомості остається більш менш стабільною. 

Якщо Ви вирішили купити будинок або квартиру за кордоном в якості інвестиції, є можливість здавати її в оренду, що стане додатковим джерелом вашого прибутку. Прибуток від такого заняття на перший погляд менший разового прибутку від продажу, проте періодичний. І якщо Ви будете займатися цим бізнесом стабільно і достатньо довгий проміжок часу, то сукупність прибутку від цього заняття в результаті перевищить вартість об’єкту на випадок продажу. На випадок, коли Ви вирішили використати закордонну нерухомість для себе, існує можливість здавати її в оренду на час Вашої відсутності.

В четвертих, оптимальна вартість життя. Багато людей бажають мігрувати до Європи, але, в силу фінансових можливостей, не мають можливості зробити це. Це головним образом тому, що Європейські країни все таки затратні для проживання. Як правило, люди віддають перевагу купівлі нерухомості там, де водночас поєднується високий рівень життя з низькою вартістю самого проживання, Словаччина в цьому плані являється одним із ідеальних варіантів.Вартість нерухомості

Варто спочатку відмітити, що в Словаччині не має об’єктивного аналізу ринкових продажних цін на нерухомість, який би міг здійснити, наприклад, кадастр на основі цін в договорах купівлі-продажу. Багато агентств або зацікавлених осіб ведуть свої суб’єктивні аналізи, результати яких частенько відрізняються друг від друга. Об’єктивніше всього використовувати аналіз Національного Банку Словаччини, який основується на співпраці з Національною асоціацією агентств нерухомості. Проте в даному аналізі не йде мова про ціни, які виникають із договорів купівлі-продажу або кадастру, а ціни відображають продажні ціни пропозицій в об’явах агентств нерухомості, які входять до асоціації, але в них не включені ціни в операціях, які проходять поза агентств нерухомості або через агентства, які не входять в асоціацію. Тому, реальні ціни будуть на декілька процентів нижче. Ціни в аналізі також представляють собою мікс первинного і повторного ринку житла.

Ціни на нерухомість в Словаччині відмічалися швидким зростанням, особливо протягом 2005-2008 років. Пік цін був досягнутий в другому кварталі 2008 року, коли вартість одного квадратного метра представляла в середньому по країні 1 549 євро, і 2 019 євро в Братиславі. В деяких регіонах були максимальні ціни досягнуті пізніше, в Тренчанському краї, наприклад, в четвертому кварталі 2008 року. Теперішній рівень цін в порівнянні з найбільшим рівнем 2008 року представляє падіння на 18,4% в середньому по країні; саме більше падіння цін відбулося в Прешовському (27,66%) і Нітрянському (24,33%) краях, падіння в Братиславі досягло 16,1%.

В цілому, ціни на нерухомість в 2010 році вже більш-менш стабілізувалися, і їх зміна коливалася на межі падіння на 11,66% (Нітрянський край) і росту на 8,29% (Кошицький край), в середньому по країні відбулося в 2010 році майже невелике падіння на 2,08%. Зміни в першому кварталі 2011 року представляло лише -0,47% в зрівнянні з попереднім кварталом. Поточні середні ціни на житло в Словаччині відповідають приблизно цінам до кризового третього кварталу 2007 року.

Середня ціна за квадратний метр жилої нерухомості в Словаччині досягла в першому кварталі 2011 року 1 264 євро, що представляє падіння на 6 євро в зрівнянні з попереднім кварталом і 32 євро на протязі року. Ці дані витікають із згаданих розрахунків Національного банку Словаччини в співробітництві з Національною асоціацією агентств нерухомості. 

Середня ціна квадратного метру житлової нерухомості представляє в Братиславі 1 694 євро; Братислава так остається єдиним регіоном з ціною вище середньої по країні (1 264 євро). Ціни в інших регіонах відрізняються від 602 євро (Нітрянський край) до 996 євро (Кошицький край).

Зміна вартості одного квадратного метру жилої нерухомості по регіонам Словаччини.

Вартість квадратного метру жилої нерухомості по регіонам Словаччини:

Регіон Ціна
Bratislavský kraj 1 694 євро
Košický kraj 996 євро
Prešovský kraj 837 євро
Trnavský kraj 846 євро
Banskobystrický kraj 760 євро
Žilinský kraj 759 євро
Trenčiansky kraj 712 євро
Nitriansky kraj 602 євро


Примірна вартість оренди квартир в місяць у вибраних містах Словаччини (включивши комунальні послуги), суми в євро:

  Гарзонка 1 кім. кв. 2 кім. кв. 3 кім. кв.
Bratislava 300-350 350-500 450-700 650-900
Košice 250-350 300-450 400-600 550-750
Prešov 150-250 250-400 300-550 400-650
Nitra 200-300 300-450 350-550 400-600
Trnava 250-300 300-450 350-550 450-600
Senec 220-300 350-400 400-550 400-550
Poprad 150-200 200-300 250-350 350-500
Veľký Krtíš 100-150 100-200 200-300 300-400

Ціни вказані за мебльовану квартиру середнього рівня, включивши комунальні послуги. На випадок квартири в центрі міста або вищого стандарту – сума збільшується. Якщо квартира без меблів або вдала знахідка, ціни можуть бути нижчі.

Гарзонка – це особливий тип самої маленької квартири, яка представляє собою, окрім ванни з туалетом, тільки одну невелику кімнату, яка поєднується з кухнею, залом і спальною кімнатою.

Чинники, які впливають в теперішній час на зниження цін в Словаччині, існують декілька, головними з них все ще являється світова криза та відносно високе безробіття. Також не мало важливим являється демографічний фактор. В кінці сімдесятих роках двадцятого сторіччя народилось в Словаччині в середньому 100 000 дітей на рік, але їх кількість з початку вісімдесятих значно знизився. Припускається, що генерація сімдесятих років вже придбали квартири, звісно, попит від покоління дітей, які народилися у восьмидесятих роках, буде значно нижче. До кризи 2008 року було побудовано велика кількість квартир, багато з яких купувалися в якості інвестиції, а не для проживання. До цих пір остається, наприклад, на ринку нерухомості в Братиславі декілька тисяч не проданих квартир.

Чинником,піднявши ціни на нерухомість, являється, наприклад, тимчасове призупинення будівництва нових об’єктів в 2009-2010 роках і можлива нехватка нерухомості в ближчий час. З осені 2010 року також спостерігається відновлення кредитування населення, тимчасово сповільнене під час кризу. Об’єм кредитів населенню на купівлю нерухомості збільшилось майже на тридцять процентів в першому кварталі 2011 року в зрівнянні з 2010 роком, при чому процентні ставки для словаків починаються вже на 3,5% річних. Збільшення кількості кредитів і, отож, попиту, не може не виявити свій вплив на ціни на нерухомість.


Нерухомість та іноземці

Відносно іноземців в Словаччині нема великих обмежень, які стосуються нерухомості. Нема, наприклад, необхідності отримання дозволу для купівлі нерухомості, як це діє, наприклад, в сусідній Австралії або Угорщині.

Єдине обмеження стосується іноземних громадян без постійного місця проживання (ПМП) в Словаччині або іноземних юридичних осіб і отримання ними права власності до нерухомості, яке представляє собою землю сільгоспугіддя або землю лісного угіддя у випадку, якщо така земля знаходиться поза забудованої частини населених пунктів. Придбання такої нерухомості іноземцем заборонено, крім випадку, коли дана нерухомість являється предметом спадщини. Громадянин Євросоюзу з ВНП або ПМП на території Словаччини може придбати землю сільгоспугіддя у випадку, якщо він її використовує не менш трьох років.

Із цього випливає, що іноземні громадяни  можуть без яких чи то обмежень придбати, наприклад, квартири, торгівельні приміщення, житлові будинки з належаною ділянкою або будь-яку навіть ділянку в межах населеного пункту. 


Оподаткування нерухомості

В Словаччині існують два податки, які стосуються нерухомості, а саме прибутковий податок та податок на нерухомість. У випадку юридичних осіб, грає свою роль і ПДВ (зноска).

Податок на нерухомість являється одним із майнових податків і щорічно його сплачує власник нерухомості. Податок на нерухомість представляє собою місцевий податок, отже, його розмір встановлює місцеве самоврядування і його розмір відрізняється по регіонам Словаччини. Сам податок не йде в державну казну, а являється прибутком місцевого самоврядування. Податок на нерухомість в Словаччині являється одним із самих низьких у Євросоюзі і ЄС частенько виражається по поводу його підвищення. Розмір податку не залежить від вартості нерухомості, а від його розміру – квадратних метрів.

Після придбання нерухомості виникає новому власникові обов’язок сповістити місцевому самоврядуванню про купівлю нової нерухомості на протязі 30 днів після її придбання. Такий же обов’язок виникає і в випадку продажу.

Податковий обов’язок виникає першого січня звітного періоду наступного після періоду, в  якому платник податків став власником нерухомості і закінчується 31 грудня року, в якому платник податків позбавився права власності до нерухомості. Податкову декларацію треба подати до 31-го січня звітного періоду, в якому платнику податків виник податковий обов’язок.

Отже, якщо Ви, наприклад, купили нерухомість 05.07.2011 року, Ви повинні сповістити про це місцевому самоврядуванні з 06.07.2011 по 04.08.2011 рік, а також Ви повинні подати податкову декларацію з 01.01.2012 року по 31.01.2012 рік

Податкова декларація за наступні звітні періоди подається тільки у випадку змін, які впливають на розмір податку, таких як, наприклад, купівля нової нерухомості, продажі частини існуючої нерухомості, зміни типу нерухомості (наприклад, житлову на не житлову). Якщо Ви володієте тільки одною нерухомістю без яких то змін, то подаєте податкову декларацію тільки один раз після її придбання і в наступних роках більше декларацій не подаєте.

Практика така, що після подання податкової декларації місцеве самоврядування вилічує розмір податку і присилає Вам рекомендованим листом до сплати касовий або банківський ордер з вказівкою розміру податку. Ви обв’язані сплатити податок протягом 15 днів після його отримання.

Самі високі розміри податку в Словаччині встановлені в Братиславі. Їх розмір представляє 0,299-0,399 євро в Братиславі і 0,1991 євро в середньому по Словаччині за 1 кв.м. площі квартири, 0,3-1,2 євро в Братиславі і 0,0003-0,3002 євро в середньому по Словаччині за 1 кв.м. ділянки в залежності від його типу і 0,399-8,299 в Братиславі і 0,1991-2,9942 в середньому по Словаччині за 1 кв.м. будинків в залежності від їх типу.

Прибутковий податок з нерухомості сплачується у випадку продажу нерухомості або її здачі в оренду. У випадку здачі нерухомості в оренду застосовується неоподаткована податком база, яка представляє 500 євро на рік. Платник податку також має право зменшити оподатковану базу на всі витрати, які стосуються нерухомості або на суму податкових відрахувань, які подаються законом установлені 40% від прибутку; такі відрахування називаються паушальними витратами.

Таким чином, платник податків, наприклад здає в оренду нерухомість, наприклад, за 500 євро в місяць; за рік заробляє таким образом 6 000 євро. Зменшуючи річний прибуток на не оподатковану податком частину, отримуємо 5 500 євро (6 000 – 500), із яких вираховуємо паушальні витрати в розмірі 40% (5 500 – 40%) і доходимо до оподаткованої бази в розмірі 3 300 євро. Розмір єдиного прибуткового податку в Словаччині представляє 19% і в даному випадку розмір податку рівне 627 євро (19% від 3 300 євро).

Обов’язок платити відрахування з прибутків від здачі нерухомості в оренду, про яку ми писали на початку року тут була після обурення платників податків вже скасований, отже, відрахування з прибутків від нерухомості не сплачуються.

При продажі нерухомості знижується оподаткована база на суму витрат зроблених на придбанні нерухомості. При продажі нерухомості, яка знаходилась у власності платника податків більш 5-ти років, застосовується звільнення від прибуткового податку такого прибутку в повному об’ємі.

Податок з дарування майна, в тому числі і нерухомості, був відмінений ще 10 років тому.

Платник ПДВ у випадку придбання нерухомості користується можливістю повернення ПДВ, включеного в закупочну вартість придбаної нерухомості, але тільки у тому випадку, коли нерухомість купується з ціллю її використання для підприємницьких цілей, а не, наприклад, для проживання генерального директора в даній нерухомості.

Звільненою від ПДВ являється реалізація платником ПДВ будинків або їх часток (в тому числі квартир), включаючи ділянки, на яких знаходяться будинки, які продаються, які знаходилися у власності сторони, яка продавала, більш п’яти років, або п’ять років після здачі в експлуатацію. Платник ПДВ по своєму рішенню може продажу такої нерухомості не звільнити від ПДВ. Реалізація всіх видів ділянок, окрім ділянки з дозволом на будівництво, якщо на ньому не стоїть який-небудь будинок, робиться без ПДВ.

Звільненою від ПДВ являється здача нерухомості в оренду (окрім виключень). Платник ПДВ користується можливістю здавати нерухомість в оренду іншій юридичній особі чи то з ПДВ або без ПДВ.

Прибутки від не реалізованої продажі нерухомого майна не включаються до оберту для ПДВ.

 


Витрати, зв’язані з нерухомістю

Крім оподаткування і вартості самої нерухомості свій вплив виявила також вартість супровідних або додаткових послуг і вартість обслуги. Мова іде про такі витрати як сплата газу, води, електрики, телефону, Інтернету, сплата послуг керуючої компанії і інше. Головну групу витрат представляє газ і електрика.

В силу того, що поставка газу в Словаччині не являється вже монополією, на ринку існує декілька доставщиків газу. Монополія для промисловості була відмінена ще в 2006 році і для приватних споживачів – в 2011 році. Самим великим доставщиком являється колишній монополіст – компанія Slovenský plynárenský priemysel a.s. (SPP), доля якого на ринку для виробників представляє 79%. Важливим нововведенням являється також те, що вартість газу визначено з 2008 року в кіловат-годинах, а не кубометрах, в наслідок чого розрахунок не на багато ускладнився, але полегшило порівнювання вартості газу з, наприклад,електрикою.


Вартість газу по розцінкам SPP для домашніх господарств (в євро):

  D1 D2 D3 D4
Фіксована місячна ставка 2,1120 4,9800 7,7520 24,5880
Вартість кіловат-годин 0,0644 0,0480 0,0461 0,0488

Демонополізація поставки електрики сталася за декілька років раніше чім у випадку газу і поставкою електричної енергії займається біля 20 компаній. Ціни відрізняються по регіонам Словаччини, а також залежить від доби, так як електрику в ночі коштує часто дешевше чим в день.


Вартість електрики в компаніях čEZ, a.s.:

  D1 D2 D3 D4
Фіксована місячна ставка 2,43732 5,93592 11,28348 14,02260
Високий тариф (кВт/годин) 0,15687 0,12915 0,13827 0,17642
Низький тариф (кВт/годин) 0,15687 0,12915 0,12183 0,10454


Вартість води в силу своєї специфіки призначено законом і представляє в 2011 року в двох самих великих містах Словаччини (в кубічних метрах):

  Братислава Кошице
Доставка води 1,0757 1,4898
Елімінація стічних вод 1,0350 0,9991

Газ, вода та електрика сплачується щомісячно однаковими авансовими платами, стандартно банківським переводом із рахунку або, використати інкасо, коли поставщик сам зніме з рахунку потрібну суму. Раз на рік робиться перерахунок, в наслідок якого чи то оплачується за використану воду, газ, електрику або вертається переплачена сума.

Вартість послуг телефонного зв’язку, кабельного телебачення та Інтернету щорічно знижується і на ринку існує велика кількість провайдерів. В даному зв’язку варто відмітити одну відміну від країн СНД, а саме те, що в Словаччині нема і ніколи не було безкоштовних місцевих дзвінків із стаціонарного телефону і в теперішній час багато споживачів відказуються від стаціонарного телефону, користуючись тільки мобільним телефоном. В містах люди часто підключають одночасно телефон, кабельне телебачення ті Інтернет (послуга triple play) і їх загальна вартість представляє приблизно 30 євро на місяць.

У випадку багатоповерхового будинку керівником дому займається один з жителів, або, частіше всього, керівники компаній, які всі являються приватними. Вони вирішують можливі ремонти і інші  питання. Їх послуги не варті багато, приблизно в районі 10 євро в місяць за квартиру. Купивши квартиру, новий хазяїн згідно із законом автоматично приєднується до діючого договору, так як одним будинком може керувати тільки одна фірма. Крім цього жителі будинку на зборах самі встановлюють, наприклад, розмір плати у фонд капітального ремонту, використання накопичених коштів, а також можуть прийняти рішення про зміни керуючої компанії.

Всі сплачування, які стосуються квартири, не приєднуються до квартири, а залишаються за власником квартири. Із цього витікає, що у випадку придбання квартири в Словаччині, Ви не купуєте кішку в мішку з усіма прихованими боргами, так як борги залишаються у колишнього власника.


Повернутися вгору сторінкиKатегорії
Головна
Про нас
Правила захисту персональних даних
Корисна інформація
Контакти
Наші послуги
Інвестиції
Імміграція
Нерухомість
Фірма в Словаччині
Освіта в Словаччині
Навчання словацької мови
Інші послуги
Наші розцінки
Контакти
Контакти: Lazaretska 8, 81101, Bratislava, Slovakia
E-mail: slovakiainvest@slovakiainvest.sk
Bratislava: +421 2 321 44 901
Москва: +7-499-504-4421
Київ: +38-044-361-07-72
Fax: +421 2 5292 1319
Cоціальні мережі
© 2008-2018. SlovakiaInvest.ru s.r.o.
All Rights Reserved.
Website development - SVS PRO S.R.O.
Нерухомість в Словаччині,ТМП та ПМП в Словаччині,заснування фірми,імміграція в Словаччину,форум про Словаччину,бізнес в Словаччині,віза в Словаччину.
 • Імміграція
  Вид на проживання, постійне місце проживання, громадянство - корисна інформація, нюанси, з чого почати.
 • Інвестиції
  Цікаві інвестиційні проекти для Вас. Готовий бізнес або готові ідеї! Від кафе до заводу.
 • Фірма в Словаччині
  Почніть свій бізнес у Словаччині! Реєстрація, отримання дозволів, звіти і супровід. Ви займайтеся бізнесом, а ми Вашою підтримкою.
 • Нерухомість
  Оренда, купівля, оцінка, аналізи, підбір нерухомості за Вашими вимогами, все для Вас і Вашого будинку в Словаччині.
 • Навчання
  Запрошуємо Вас вчитися в словацькій школі чи університеті, на курси словацької, індивідуальні заняття або словацька через скайп.
Этот сайт использует файлы cookie. При его посещении Вы с этим выражаете свое согласие. Принимаю
Контакти:     Skype: slovakiainvest.ru,    Москва: +7-499-504-4421,    Київ: +38-044-361-07-72,    Bratislava: +421-2-321-44-901    E-mail: slovakiainvest@slovakiainvest.sk    
Ми за європейський вибір України... І Росії. Ми за європейський вибір України... І Росії. Ми за європейський вибір України... І Росії.