Русский Українські English Slovenski
Наші послуги
Наші партнери
Яндекс.Погода

Тимчасове місце проживання в Словаччині: умови отримання і підстави

Відразу відзначимо, що замість поняття «вид на проживання в Словаччині» зустрічається також «ТМП в Словаччині» (тимчасове місце проживання) або офіційне поняття, використане в законі: «дозвіл на тимчасове проживання на території Словацької Республіки». Всі ці словосполучення є синонімами для позначення самого поширеного способу імміграції до Словаччини. 

ТМП дозволяє іммігрувати і проживати в будь-якій країні довше, ніж це можливо по візі. Тоді як шенгенська віза дає можливість перебувати на території Словаччини та Шенгенського простору не більше 90 днів протягом шести місяців. Отримання виду на проживання дозволяє його власнику проживати в Слояваччині безперервно протягом всього терміну його дії, а також безперешкодно знаходиться в країнах Шенгену до 90 днів. Більш того, віза є підставою тільки для знаходження в Шенгені, а зовсім не для роботи або ведення бізнесу. Наша компанія має величезний досвід отримання ВНП в Словаччині на будь-якій підставі, так як вирішувала в своїй практиці безліч спірних і важких випадків, що призвели до поглибленого вивчення не тільки словацької законодавчої бази, а й практичних нюансів при видачі статусу ВНП в Словаччині. 

 

Тимчасове місце проживання в Словаччині: які плюси 

Отримання дозволу на тимчасовий вид на проживання на території Словаччини дає такі переваги: 

 • безперешкодне переміщення по країнах Шенгенського простору і необмежений час знаходження в Словаччині (Європа невелика, але дуже приваблива для мандрівників частина світа), 
 • можливість отримання віз і подачі документів на ВНП в інші країни безпосередньо в Словаччині, без необхідності виїжджати для цього в країну проживання, 
 • можливість безкоштовного відвідування садочків, безкоштовне навчання в школах і університетах Словаччини
 • культура Словаччини увібрала тільки найкраще з нашого спільного минулого, словацькі люди ввічливі і чуйні, завжди допоможуть і пояснять, ця особливість дуже приваблює, 
 • спокійне і доброзичливе ставлення до іноземців, загалом, і до російськомовних, зокрема, 
 • на відміну від багатьох інших країн, після отримання тимчасового місця проживання немає законної вимоги перебувати на території Словаччини більше 180 днів на рік, як це буває в інших країнах, 
 • можливість використання соціальних пільг в Словаччині, встановлених законодавством і для іноземців з ВНП, як, наприклад, видача посібників на дітей, отримання пенсій або оплата страхування державою в окремих випадках, 
 • податкове резідентсво країни дає можливість, маючи дозвіл на проживання, використовувати вигоди податкової системи Словацької Республіки,- такі, як, наприклад, відсутність податку на дивіденди і т.п. 

Плюси оформлення виду на проживання в Словаччині через групу компаній SlovakiaInvest: 

 • Ми є найбільшою фірмою в Братиславі з імміграції до Словаччини для російськомовних клієнтів,  і займаємо близько чверті ринку російськомовної імміграції з різних країн,
 • у нас є досвід роботи майже з усіма відділами словацької поліції у справах іноземців у Словаччині, і ми знаємо відмінності в їх підході і додаткові вимоги на місцях, 
 • безвідмовне отримання та продовження ВНП з нами; кількість відмов у нас при отриманні першого ВНП за останні три роки: 2013 р.: 0 відмов, 2012 р.: 0 відмов, 2011 р: 2 відмови (одну з яких ми потім в суді виграли); кількість відмов при продовженні ВНП: 2013 р .: 0 відмов, 2012 р .: 0 відмов, 2011 р .: 0 відмов. 
 • наші клієнти отримували ВНП в Словаччині на різних законних підставах в Словаччині, крім цивільних частин збройних сил та з метою дослідження і розвитку
 • нами на практиці були застосовані останні зміни Закона про іноземців, в процесі роботи поліція спільно з нами втілювала в життя багато його статей, бували ситуації, при яких багато наших конкурентів вмивали руки, а ми допомагали своєму клієнту за умови, що він все робив на підставі закону
 • ми працюємо тільки з працьовитими, чесними і порядними людьми, які хочуть щось робити в Словаччині і шукають своєї самореалізації і відмовляємо в роботі тим, хто хоче отримати вид на проживання просто так. 

 

Картка ВНП в Словаччині (зразок):

ВНЖ в Словакии 

Мета отримання дозволу на проживання в Словаччині 

Вид на проживання в Словаччині можна отримати з наступною метою: 

Іммігрувати до Словаччини та отримати ВНП в Словаччині також може громадянин третьої держави з дозволом на постійне перебування (ПМП) в іншій країні-члені ЄС, який при цьому користується в Словаччині багатьма перевагами стосовно інших іноземних осіб. 

Міграційна поліція Словаччини дає дозвіл на тимчасове перебування в дозвільному порядку не безпідставно, а за умови виконання певних вимог. Отже, не є підставою для дозволу на проживання в Словаччині, наприклад, володіння нерухомістю або реєстрація фірми в Словаччині, якщо кандидат на отримання ВНП буде учасником цього товариства, або власником, а не генеральним директором. 

Заява на отримання ВНП можна подати вже і в Словаччині. Раніше (до 2012р.) такою можливістю користувалися лише іноземці, що не потребують візі для в'їзду до Словаччини. У зв'язку з цим, якщо ми спільно підготуємо документи по ВНП ще до приїзду в Словаччину, то протягом трьох днів можна встигнути все зробити, і подати заяву на ВНП в Словаччині. В такому випадку економиться час за рахунок того, що не потрібно записуватися в посольстві Словаччини на подачу документів на вид на проживання (термін очікування 1-8 тижнів), а також не втрачається час, необхідний для пересилання документів з посольства в поліцію (2-6 тижнів).

Подавати заяву на словацьке ВНП в консульстві ми не радимо, так як дипломатичне представництво Словацької Республіки, яке набирає заяву на ВНП, зобов'язане за законом провести з заявником співбесіду, про яку має звітувати письмово і цей звіт заявник зобов'язаний підтвердити своїм підписом. Така співбесіда часто триває більше години, причому дипломатичне представництво Словацької Республіки зобов'язане разом із запискою про співбесіду направити поліції, що приймає рішення, аналіз співбесіди зі своєю думкою щодо іноземця та порадою, чи давати вид на проживання чи ні. У разі подачі заяви для дозвілу на проживання в Словаччині беспосередньо в словацькій поліції, ніколи не проводиться співбесіда. В разі, якщо у поліції виникають питання, іі представники звертається до нас, як до довіреної особи, і на її питання відповідають вже наші фахівці. Варто зазначити, що працівники словацьких консульств при прийомі заяви на ВНП в Словаччині, іноді вимагають документи, які, згідно новим змінам у законодавстві, вже не треба здавати. Це пов' язано, частіше за все, з тим, що вони не стежать за змінами закону про імміграцію та іноземці, які подають заяву на дозвіл на проживання самостійно в консульстві, теж не дуже добре знають закон про імміграцію або побоюються сказати працівникам консульства, що ці документи  не потрібні.

Всі документи на ВНП в Словаччині повинні бути в момент подачі їх в поліцію не старші 90 днів. Термін для розгляду заяви на ВНП починається в момент отримання поліцією документів, а не в момент подачі заяви. Як зазначено вище, це одна з причин, чому краще подавати документи на дозвіл на проживання саме в Словаччині, а не в консульстві. 

Рішення про отримання ВНП в Словаччині приймається протягом 90 днів, за  винятками. Міграційна поліція має право продовжити термін для розгляду заяви на отримання та продовження ВНП  не більше ніж 30 днів і призупинити на 90 днів і, в певних випадках, навіть на необмежений термін до вирішення питання, що виникло. Можливість призупинення розгляду справи на необмежений термін використовується міграційної поліцією досить рідко. 

У разі продовження ВНП в Словаччині, а також зміни мети ВНП, попередній дозвіл на тимчасове перебування діє на території Словаччини до моменту набрання чинності остаточного рішення по новому виду на проживання навіть у випадку, якщо термін дії старого документа (картки) ВНП вже закінчився. Умови для продовження ВНП наводимо нижче конкретно для кожної мети ВНП. 

Нагадуємо: 

Після отримання картки з ВНП іноземний громадянин зобов'язаний протягом 30 днів від дня в'їзду до Словаччини пред'явити міграційної поліції документ, що підтверджує наявність медичної страховки на території Словаччини, а також здати документ про стан здоров'я, який видають кілька медичних центрів в Словаччині після проходження медичного огляду. У Братиславі такий медогляд для громадян, що живуть в європейській частині, коштує 193 EUR для дорослих і 90 EUR для дітей до 3 років. Для громадян, що живуть в азіатській частині, ціни трохи вище. Громадяни третіх держав зобов'язані оформити медичну страховку протягом трьох днів після отримання посвідчення про ВНП в Словаччині.

Іноземний громадянин зобов'язаний протягом 180 днів від моменту виготовлення документа ВНП (картки) в'їхати на територію Словаччини та отримати його. 

Іноземні громадяни зобов'язані не порушувати закони Словацької Республіки. 

При співбесіді в міграційній поліції або словацькому посольстві заявник зобов'язаний говорити правду, не надавати неправдиву, неповну або недостовірну інформацію. 

Іноземні громадяни з видом на проживання в Словаччині зобов'язані повідомити поліцію про зміну паспортних даних або про отримання нового паспорта, а також про будь-які зміни своїх особистих даних (сімейний стан, адреса постійного проживання та код.). 

Іноземні громадяни зобов'язані повідомити  словацьку поліцію у справах іноземців, якщо відбудеться втрата або крадіжка закордонного паспорта. 

Іноземні громадяни зобов'язані повідомити  міграційну поліцію протягом трьох робочих днів, що вже не виконують мету свого ВНП в Словаччині. 

Іноземні громадяни зобов'язані проживати в Словаччині за місцем прописки. 

У разі, якщо іноземець з ВНП на території Словаччини змінює фактичне місце проживання в Словаччині, він зобов'язаний повідомити про це міграційну поліцію протягом п'яти днів після набуття чинності такої зміни. Також він зобов'язаний подати заяву в поліцію у справах іноземців на зміну адреси, вказаної на картці виду на проживання, і отримати нову картку з новою адресою. 

У разі, якщо іноземець з дозволом на тимчасове перебування на території Словаччини їде зі Словаччини більше ніж на 180 днів, він зобов'язаний повідомити про це міграційну поліцію. Відповідно до закону, в результаті подачі такого повідомлення , строк для отримання дозволу на постійне перебування продовжується на цих же 180 днів.

У разі, якщо іноземець з ВНП на території Словаччини не проживатиме за адресою прописки більше 30 днів, навіть якщо він знаходиться в Словаччині, але, наприклад, у відпустці в горах, він зобов'язаний повідомити про це поліцію. 

Іноземець з дозволом на тимчасове перебування на території Словаччини зобов'язаний під час свого проживання в Словаччині виконувати мету свого ВНП. Якщо це, наприклад, робота - то працювати, якщо це підприємницька діяльність - то тільки займатися бізнесом, за певними винятками. Проте, всі іноземці з ВНП в Словаччині (крім ВНП з метою підприємницької діяльності або роботи в цивільних частинах збройних сил) мають право працювати. Заяву на продовження посвідки на проживання можна подати за 90 днів до закінчення дії поточного дозволу на ВНП, але не пізніше, ніж в останній день його дії. 

У разі, якщо іноземець з дозволом на тимчасове перебування на території Словаччини не збирається продовжувати ВНП в Словаччині, така особа зобов'язана покинути територію Словаччини не пізніше, ніж в останній день дії ВНП.

З метою уникнення будь-яких можливих проблем, пов'язаних з незнанням закону, радимо Вам на всякий випадок завантажити  повний список зобов'язань для громадян третіх держав у Словаччині. 

Більш детальну інформацію про окремі цілі отримання дозволу на тимчасове перебування на території Словацької Республіки наводимо тут: 

 

Тимчасове місце проживання в Словаччині на підставі підприємницької діяльності

Вид на проживання з метою підприємницької діяльності в Словаччині є основним видом імміграції в Словаччину і головною формою бізнес-еміграції до Словаччини. ВНП з метою підприємницької діяльності може отримати іноземний громадянин, який займається або буде займатися підприємницькою діяльністю в якості приватного підприємця або діє чи буде діяти від імені торгового товариства або кооперативу, але не знаходиться чи не знаходитиметься в трудових відносинах з цим торговим товариством або кооперативом. Отже, ВНП з метою бізнесу отримує, найчастіше, приватний підприємець (ПП) або генеральний директор ТОВ. Важливо відзначити, що ВНП не має права отримати учасник товариства (засновник), тобто власник, а тільки генеральний директор, як особа, що діє від імені фірми.

У разі, якщо у Вас в Словаччині немає ПП або фірми, в якій Ви є генеральним директором, наша компанія надасть Вам в цьому допомогу і підготує документи для реєстрації фірми / ПП і для отримання посвідки на проживання. 

Обов'язковим документом для подачі заяви на ВНП в Словаччині з метою підприємницької діяльності, крім деяких винятків, є бізнес-план. Даний бізнес-план, що відповідає чітким законним вимогам, стає основним документом в заяві на ВНП з метою підприємницької діяльності. 

Поліція у справах іноземців зобов'язана при розгляді заяви на ВНП в Словаччині з метою підприємницької діяльності запитувати у Міністерства Економіки Словаччини його думку з приводу того, чи буде підприємницька діяльність заявника корисною для економічних потреб Словацької Республіки чи ні. Міністерство відповідає згідно зі списком пріоритетних напрямків, які є у нас в наявності. 

Іноземець, який бажає отримати вид на проживання з метою підприємницької діяльності, зобов'язаний також здати документ, який підтверджує фінансове забезпечення підприємницької діяльності, яким є підтвердження про залишок з підприємницького рахунку. 

У разі продовження ВНП в Словаччині, підприємець - генеральний директор зобов'язаний підтвердити, що він може фінансово забезпечити себе з чистого прибутку від своєї підприємницької діяльності за попередній звітний період, при чому такий дохід після сплати податків повинен бути в розмірі не менше 60-ти кратного розміру прожиткового мінімуму. У разі, якщо заявник не займався підприємницькою діяльністю протягом цілого попереднього звітного періоду, його дохід з підприємницької діяльності повинен бути в розмірі не менше 5-ти кратного розміру прожиткового мінімуму на кожний місяць дії ВНП протягом попереднього звітного періоду. Дохід приватного підприємця повинен бути в розмірі не менше 20-ти кратного розміру прожиткового мінімуму. За цими показниками може здатися, що ВНП в Словаччині для ПП «дешевше», ніж ВНП генеральних директорів, але, враховуючи всі негативні факти, пов'язані з веденням діяльності ПП, особливо обов'язок платити щомісячні відрахування, ВНП з метою підприємницької діяльності для генеральних директорів зазвичай вигідніше, ніж для ПП, особливо у випадку кількох директорів в компанії. 

Максимальний термін дії першого дозволу на проживання на території Словаччини з метою підприємницької діяльності становить 3 роки. Тим не менш, перший ВНП міграційна поліція дає майже завжди терміном на півтора роки. Продовження ВНП може бути максимально на три роки, причому в разі прибутку за попередній звітний період, що покриває три роки, поліція на практиці дійсно подовжує ВНП в Словаччині на максимальний термін. 

Іноземець з видом на проживання в Словаччині з метою підприємницької діяльності може під час наявності свого ВНП вчитися у Словаччині. 

 

Тимчасове мiсце проживання в Словаччині на підставі роботи

В січня 2014 змінився процес отримання ВНП з метою роботи, в результаті чого існують 3 способи його отримання: 

 • На підставі підтвердження про можливість зайняти вакансію іноземцем, 
 • на підставі дозволу на роботу, 
 • без підтвердження про можливість зайняти вакансію іноземцем і без дозволу на роботу- у разі, якщо відповідно до закону не вимагається ні підтвердження, ні дозвіл на роботу в Словаччині. 

Перша можливість, на підставі підтвердження про можливість зайняти вакансію іноземцем, стосується всіх іноземців без чинного ВНП в Словаччині. Час отримання такого підтвердження становить 30 робочих днів (тобто приблизно 6 тижнів календарного часу) і подавати на ВНП слід тільки після його отримання. Друга можливість, з дозволом на роботу, стосується іноземців, які мають в той момент вже чинний ВНП на території Словаччини з іншою метою, найчастіше, для возз'єднання родини. Термін на підготовку документів та отримання дозволу на роботу становить 30 днів. 

Працювати без дозволу на роботу і без підтвердження про можливість зайняти вакансію в Словаччині іноземцем мають право, наприклад, наступні громадяни третіх держав: 

 • ПМП в Словаччині
 • ПМП в іншій країні-члені ЄС і з ВНП в Словаччині після закінчення 12 місяців дії ВНП в Словаччині, 
 • ВНП з метою возз'єднання сім'ї після закінчення 12 місяців дії ВНП, 
 • ВНП з метою возз'єднання сім'ї з іноземцем, що має синю карту, 
 • ВНП на підставі статусу закордонного словака, 
 • які є випускником словацької середньої школи або словацького ВНЗ. 

ВНП в Словаччині з метою роботи видається терміном до двох років. Разом із заявою, крім усього іншого, необхідно здати або трудовий договір, або письмову заяву роботодавця про прийняття на роботу в Словаччині. Отже, ВНП з метою роботи не можна отримати, не маючи роботодавця. Закон не дає можливості отримати спочатку посвідку на проживання з метою роботи і тільки після цього шукати роботодавця. 

Іноземець з ВНП в Словаччині з метою роботи може під час свого ВНП вчитися у Словаччині. 

 

Тимчасове місце проживання в Словаччині з метою навчання

Вид на проживання з метою навчання в Словаччині може отримати іноземець, який є учнем або студентом навчального закладу в Словаччині. Таким навчальним закладом може бути середня школа, вищий навчальний заклад або навіть підготовчі мовні курси в внз. 

Рішення по ВНП з метою навчання приймається поліцією у справах іноземців протягом 30 днів, і ВНП можна отримати строком на 6 років, тому ВНП з метою навчання в Словаччині є вельми цікавим і конкурентоспроможним варіантом для студентів з третіх держав. А також ВНП з метою навчання являє собою найшвидший спосіб для переїзду до Словаччини та отримання посвідки на проживання. Проте, іноземець з ВНП з метою навчання зобов'язаний займатися навчанням і відвідувати курси або лекції. 

Іноземець з ВНП в Словаччині з метою навчання може під час ВНП займатися також підприємницькою діяльністю, тобто стати генеральним директором ТОВ або зареєструвати ПП. Також може працювати без необхідності отримання дозволу на роботу до десяти чaсов на тиждень, або відповідну кількість годин на рік. 

У нашої компанії великий досвід у підготовці документів на отримання ВНП з метою навчання в Словаччині. Наші клієнти отримували ВНП по навчанню як студенти внз, так і з метою навчання на курсах словацької мови. Отримавши ВНП в Словаччині, ви або ваші діти можуть вчитися у вузі європейського стандарту і отримати диплом, який діє у ЄС і беззаперечно визнається, наприклад, в Чехії або Німеччині. На відміну від, наприклад, Чехії, словацька поліція у справах іноземців не перешкоджає студентам в отриманні ВНП з метою навчання, і не буває випадків, що Ви оплатите навчання, і Вам при цьому не дадуть ВНП. В Чехії ж така практика останнім часом дуже поширена, в той час як всі наші студенти отримали ВНП на території Словаччини без будь-яких перешкод. На нашому сайті Ви знайдете більш детальну інформацію про словацькі вузи, а також про курси словацької мови

 

Тимчасове місце проживання в Словаччині з метою возз'єднання сім'ї

Вид на проживання з метою возз'єднання сім'ї в Словаччині є найбезпечнішим способом отримання дозволу на тимчасове проживання на території Словаччини. У міграційнної поліції Словаччини, в принципі, практично немає можливості відмовити, так як така відмова могла б стати порушенням Конвенції від 4 листопада 1950 року про захист прав людини та основних свобод, особливо статті 8. Вид на проживання з метою возз'єднання сім'ї має право отримати іноземець , який: 

 • знаходиться в шлюбі з іноземцем з дозволом на тимчасовий або постійний вид на проживання на території Словаччини, якщо подружжю не менше 18 років, 
 • є дитиною, що не перебуває у шлюбі, у віці до 18 років, у іноземців з тимчасовим дозволом на проживання або у іноземця з ВНП, або його чоловіка / і чи біженця, а також чоловіка / і такого біженця, у якої знаходиться дитина під опікою відповідно до закону або з рішенням компетентного органу,
 • є залежним дитиною-утриманцем молодше 18 років
 • є залежним дитиною-утриманцем іноземця, який має ВНП або його чоловіка / і, віком від 18 до 25 років, у разі, якщо дана дитина не може подбати про себе по причині довготривалого поганого здоров'я, 
 • є родичем по прямій висхідній лінії біженця молодше 18 років, 
 • є одиноким батьком, залежних від іноземця з ВНП в Словаччині з метою підприємницької діяльності чи роботи, або іноземця, що має будь-яку форму ПМП в Словаччині
 • є залежною особою відповідно до міжнародних договорів. 

Іноземець з ВНП з метою возз'єднання сім'ї може відразу після отримання посвідки на проживання займатися навчанням і підприємницькою діяльністю, крім небагатьох і рідкісних винятків. Працювати протягом першого року може лише з дозволом на роботу, після закінчення 12 місяців дії ВНП має право працювати вже без дозволу на роботу і будь-яких додаткових обмежень. 

Максимальний термін дії першого ВНП з метою возз'єднання сім'ї, як і максимальний термін продовження такого виду на проживання, становить 5 років. На практиці, поліція дає ВНП до кінця дії ВНП особи, з якою було подано заяву з метою возз'єднання сім'ї. 

 

Тимчасове місце проживання в Словаччині на підставі синьої карти ЄС  

 

Синя карта була введена в законодавство ЄС в 2011 р з метою залучення більшої кількості іммігрантів-спеціалістів із третіх держав та спрощення їхнього життя і роботи в ЄС. Синя карта є єдиною формою імміграції, в якій можливо змінити країну проживання в рамках дії одного дозволу на перебування і термін проживання в іншій країні-члені ЄС йде в залік терміну проживання в Словаччині. Це означає, що, наприклад, право подати заяву на ПМП в Словаччині має іноземець, що прожив в Словаччині 5 років з ВНП. Однак іноземець з синьою картою користується правом подачі заяви на отримання ПМП на території Словаччини після закінчення п'ятирічного терміну з ВНП в будь-якій країні-члені ЄС, причому з цих п'яти років достатньо володіти словацької синьою картою всього два роки.  

У разі, якщо іноземець з ВНП на території Словаччини з метою роботи втратить роботу, поліція позбавить його ВНП. У разі синьої карти, іноземцю надається тримісячний термін для пошуку нового роботодавця. Власник синьої карти користується правом зміни роботодавця під час дії карти, при чому новий роботодавець може бути не тільки словацький, але і з іншої країни-члена ЄС. Щоправда, в даному випадку існують певні обмеження. Наприклад, для зміни роботодавця в іншій країні необхідно бути власником синьої карти в Словаччині як мінімум 18 місяців. Також іноземець, якому була видана синя карта в іншій країні-члені ЄС, може поміняти роботодавця на словацького та отримати нову карту в Словаччині. Тим не менш, є означене законом обмеження, що за весь період дії синьої карти безробітним можна бути тільки один раз. Плюсом є і те, що члени сім'ї іноземця з синьою картою користуються правом працювати без будь-яких обмежень, в тому числі і без дозволу на роботу. 

Синю карту в Словаччині видає поліція у справах іноземців максимум на три роки, продовжити її можна теж на три роки.

Синя карта, згідно з директивою ЄС, фокусується на висококваліфікованих громадянах третіх країн із метою надання висококваліфікованої роботи в ЄС. Висококваліфікованою роботою вважається робота, для якої необхідна висока професійна кваліфікація, яка засвідчена дипломом про вищу освіту або, як виняток, підтверджена не менше ніж п'ятирічним професійним досвідом на рівні, що відповідає диплому про вищу освіту. Обумовлена заробітна плата повинна бути в розмірі мінімально 1,5 кратної середньої щомісячної заробітної плати в регіоні Словаччини, в якому працюватиме іноземець і на посаді, яку він обійматиме. 

Рішення по ВНП з метою отримання синьої карти ЄС видає словацька поліція у справах іноземців протягом 30 днів. 

Незважаючи на свої переваги, синя карта поки не користується великою популярністю в Словаччині. У 2012-2013 рр. було подано 12 заяв, з них позитивне рішення отримало 9 заявників, з яких троє наших клієнтів. 

 

Тимчасове місце проживання в Словаччині для цивільних частин збройних сил

Вид на проживання в Словаччині з метою виконання обов'язків в цивільних частинах збройних сил може отримати іноземний громадянин, який є членом цивільних частин держави, яка його сюди направляє. 

Максимальний термін дії першого ВНП з метою виконання обов'язків в цивільних частинах збройних сил становить 5 років, максимальний термін для продовження: 3 роки. 

Іноземець з ВНП в Словаччині з цією метою може під час свого ВНП займатися навчанням. 

 

Тимчасове місце проживання в Словаччині з метою особливої діяльності

Вид на проживання в Словаччині з метою особливої діяльності може отримати іноземець, який не є підприємцем, з метою: 

 • лекторської діяльності, 
 • художньої діяльності, 
 • спортивної діяльності, 
 • стажування в рамках навчання, 
 • діяльності внаслідок урядових програм Словацької Республіки чи програм Європейського Союзу, 
 • виконання зобов'язань Словацької Республіки, що випливають з міжнародного договору, 
 • лікування, при чому в разі потреби ВНП з цією метою може отримати також іноземна особа, що супроводжує особу, яка лікується, 
 • волонтерської діяльності, 
 • діяльності журналіста, акредитованого в Словацькій Республіці

Іноземець з видом на проживання на території Словаччини з метою особливої діяльності може під час свого ВНП вчитися. Перший ВНП можна отримати на два роки і продовжити його ще нa три роки.

Даний вид на проживання в Словаччині оформляється відносно рідко. Найпривабливішими цілями особливої діяльності є лекторська або волонтерська діяльність, а також лікування. Наші клієнти, що були журналістами та спортсменами, також отримували ВНП.

 

Тимчасове місце проживання в Словаччині з метою дослідження та розвитку 

Це підстава для ВНП в Словаччині раніше було частиною ВНП з метою особливої діяльності. Основним документом є договір про стажування. 

Термін розгляду заяви становить лише 30 днів. Іноземець з ВНП в Словаччині з цією метою має право під час свого виду на проживання вчитися, а також займатися підприємницькою діяльністю. Перший ВНП можна отримати на два роки і продовжити на три роки. 

 

Тимчасове місце проживання в Словаччині на підставі статусу закордонного словака

Посвідчення закордонного словака (зразок):

Посвідчення закордонного словака

Правом іммігрувати до Словаччини шляхом отримання ВНП в Словаччині користується також громадянин третьої держави, що має посвідчення словака, який живе закордоном. Це посвідчення закордонного словака є основоположним документом для отримання посвідки на проживання. Посвідчення видається в країні громадянства шляхом подачі документів в посольстві або ж у Словаччині в Управлінні у справах словаків, що проживають за кордоном за умови наявності документів, підтверджуючих: 

Словацьку національність або наявність родичів по прямій лінії до третього коліна (прабабусі-прадідусі). Такими документами можуть бути свідоцтва про народження, свідоцтво про шлюб, документ про громадянську належності і т.п. 

Національна самосвідомість, активний прояв своєї приналежності до словацького народу і його національним цінностям, володіння і розповсюдження словацької мови, національної культурної спадщини. Таким підтвердженням можуть бути довідки і заяви про справжні результати громадської діяльності, заява інших закордонних словаків і т.д. 

Максимальний термін дії першого ВНП на підставі статусу закордонного словака становить 5 років, продовжити його можна ще на п'ять років. Але громадянин третьої держави, що має посвідчення словака, який живе за кордоном, має право подати заяву на отримання громадянства вже через 3 роки після отримання ВНП. Іноземець з ВНП в Словаччині на підставі статусу закордонного словака має право під час свого ВНП вчитися, працювати, а також займатися підприємницькою діяльністю на території Словаччини. 

 

Повернутися вгору сторінкиKатегорії
Головна
Про нас
Правила захисту персональних даних
Корисна інформація
Контакти
Наші послуги
Інвестиції
Імміграція
Нерухомість
Фірма в Словаччині
Освіта в Словаччині
Навчання словацької мови
Інші послуги
Наші розцінки
Контакти
Контакти: Lazaretska 8, 81101, Bratislava, Slovakia
E-mail: slovakiainvest@slovakiainvest.sk
Bratislava: +421 2 321 44 901
Москва: +7-499-504-4421
Київ: +38-044-361-07-72
Fax: +421 2 5292 1319
Cоціальні мережі
© 2008-2018. SlovakiaInvest.ru s.r.o.
All Rights Reserved.
Website development - SVS PRO S.R.O.
Нерухомість в Словаччині,ТМП та ПМП в Словаччині,заснування фірми,імміграція в Словаччину,форум про Словаччину,бізнес в Словаччині,віза в Словаччину.
 • Імміграція
  Вид на проживання, постійне місце проживання, громадянство - корисна інформація, нюанси, з чого почати.
 • Інвестиції
  Цікаві інвестиційні проекти для Вас. Готовий бізнес або готові ідеї! Від кафе до заводу.
 • Фірма в Словаччині
  Почніть свій бізнес у Словаччині! Реєстрація, отримання дозволів, звіти і супровід. Ви займайтеся бізнесом, а ми Вашою підтримкою.
 • Нерухомість
  Оренда, купівля, оцінка, аналізи, підбір нерухомості за Вашими вимогами, все для Вас і Вашого будинку в Словаччині.
 • Навчання
  Запрошуємо Вас вчитися в словацькій школі чи університеті, на курси словацької, індивідуальні заняття або словацька через скайп.
Этот сайт использует файлы cookie. При его посещении Вы с этим выражаете свое согласие. Принимаю
Контакти:     Skype: slovakiainvest.ru,    Москва: +7-499-504-4421,    Київ: +38-044-361-07-72,    Bratislava: +421-2-321-44-901    E-mail: slovakiainvest@slovakiainvest.sk    
Ми за європейський вибір України... І Росії. Ми за європейський вибір України... І Росії. Ми за європейський вибір України... І Росії.