Русский Українські English Slovenski
Наші послуги
Наші партнери
Яндекс.Погода

Нострифікація документів про освіту в Словаччині

Нострифікація – процедура визнання документів іноземними державами про шкільну, вищу та після вузівську професійну освіту, тобто, згода відповідних органів державної влади на наявність законної сили цих документів на території держави. Належить відрізняти нострифікацію для продовження навчання, яке регулюється внутрішніми законами кожної держави ЄС, від нострифікацію для виконання регульованих професій, яка регулюється директивою ЄС. Нострифікація в Словаччині потрібна:

 • для продовження навчання в Словаччині (академічні цілі)
 • для роботи в Словаччині по регульованим професіям (професійні цілі)
 • для ведення бізнесу в Словаччині, при якому потрібна ліцензія.

Документи про освіту, отримані в третіх країнах, проходять нострифікацію по іншому, чим документи, отримані в країнах ЄС, Європейського економічного простору (ЄЕП) та Швейцарською конфедерацією. В відносно громадян з Євросоюзу діє більш сприятливий режим признання кваліфікації, який міститься в директиві Європейського парламенту та ради № 2005/36/ЄС, транспортованої в словацьке законодавство. Вища освіта третього рівня (PhD.) отримана в будь-якій з країн ЄС, ЄЕП або в Швейцарській конфедерації визнається автоматично у в сих цих країнах, в тому числі в Словаччині. Нострифікація для академічних нужд в Словаччині також визнається автоматично для дипломів, які були отримані в Чехії, Хорватії, Угорщині, Німеччині, Польщі та Румунії, з якими Словаччина підписала білатеральні договори. Якщо Ви отримали освіту в іншій країні і Вам необхідна ускладнена Нострифікація – ми раді Вам допомогти! Від цілі нострифікацію та отриманої професії залежить установа, яка здійснює визнання диплому, тому нам при виконанні даної послуги важливо знати не тільки країну, яка видала документ, але і ціль, для чого робиться нострифікацію, а також назву регульованої професії , яку Ви бажаєте здійснювати в Словаччині.

Часто наші клієнти, які приїхали до Словаччини, планують займатися діяльністю, яка ліцензується. Наприклад, бажають займатися будівництвом, організувати тур агентство, давати послуги адвоката або лікаря і т.д. Для виконання даних видів діяльності і багатьох інших, необхідна Нострифікація. Ось не повний список регульованих професій в Словаччині: лікар, зубний лікар, фармацевт, медсестра, акушерка, фізіотерапевт, зубний технік, оптометр, майстер-оптик, медичний лаборант, фармацевтичний лаборант, психолог, масажист, ветеринарний лікар, архітектор, ландшафтний архітектор, будівельний інженер, адвокат, перекладач, вчитель іноземних язиків, настильник, покрівельник, столяр, тесляр, годинникар, перукар, слюсар, ювелір, каменяр, експедитор, м’ясник, технік по ремонту робочих машин, косметолог і інші.

Частіше всього для нострифікацію необхідно два документи: нотаріально завірена копія диплому із всіма вкладишами і з перекладом на словацьку мову та копія закордонного паспорту. Строки розглядання документів на випадок спільної спеціалізації – до двох місяців або до чотирьох місяців – на випадок вузької спеціалізації. Інколи, необхідно виконати і інші умови , як, наприклад, дати підтвердження про практику, здати державний екзамен або довести знання словацької мови.

Визнання дипломів в Словаччині і видача дозволів на ведення практики медичних професій, регулюються законом «Про суб’єктів, які надають медичні послуги». Однією з важливих умов, являється володіння словацькою мовою в об’ємі , який необхідний для виконання в професії.

Ветеринарний лікар може здійснювати тільки приватну ветеринарну діяльність після отримання згоди від Асоціації ветеринарних лікарів Словаччини.

Діяльність архітектора, ландшафтного архітектора або будівельного інженера іноземець з третіх держав не може здійснювати, так як не відповідає вимогам громадянства країни ЄС, які являться умовою внесення у відповідний реєстр. Іноземець може здійснювати дану діяльність так, що візьме в свою фірму відповідальну особу, яка виконує вимагання законодавства по видачі ліцензії на дану діяльність.

Адвокатом або кандидатом на посаду адвоката може стати громадянин третьої держави, який закінчив третій рівень освіти. З наявністю підтвердженої трьохрічної практики кандидат на посаду адвоката може стати адвокатом.

Дрібні підприємці або ремісники (перекладач, вчитель іноземних мов, настильник, покрівельник, столяр, тесляр, годинникар, перукар, слюсар, ювелір, каменяр, експедитор, м’ясник, технік по ремонту робочих машин, косметолог) можуть отримати ремісну або концесійну ліцензію, для якої часто необхідно підтвердження про робочий стаж або представлення підтвердження про проходження курсів.

Необхідність нострифікацію залежить від професії і від способу її виконання. Часто Нострифікація диплому не потрібна особі, яка виконує діяльність від імені фірми, яка цю ліцензію має.

На випадок, якщо освіта була успішно визнана в іншій державі ЄС, існує в Словаччині с прощенний спосіб нострифікацію кваліфікації, який діє і по відношенню до нострифікацію зробленої в Словаччині. Тобто, здійснивши нострифікацію в Словаччині, Нострифікація в іншій державі ЄС буде проходити менш болісно.

Вартість послуги нострифікацію диплому про вищу освіту складає 299 євро.

 Kатегорії
Головна
Про нас
Правила захисту персональних даних
Корисна інформація
Контакти
Наші послуги
Інвестиції
Імміграція
Нерухомість
Фірма в Словаччині
Освіта в Словаччині
Навчання словацької мови
Інші послуги
Наші розцінки
Контакти
Контакти: Lazaretska 8, 81101, Bratislava, Slovakia
E-mail: slovakiainvest@slovakiainvest.sk
Bratislava: +421 2 321 44 901
Москва: +7-499-504-4421
Київ: +38-044-361-07-72
Fax: +421 2 5292 1319
Cоціальні мережі
© 2008-2018. SlovakiaInvest.ru s.r.o.
All Rights Reserved.
Website development - SVS PRO S.R.O.
Нерухомість в Словаччині,ТМП та ПМП в Словаччині,заснування фірми,імміграція в Словаччину,форум про Словаччину,бізнес в Словаччині,віза в Словаччину.
 • Імміграція
  Вид на проживання, постійне місце проживання, громадянство - корисна інформація, нюанси, з чого почати.
 • Інвестиції
  Цікаві інвестиційні проекти для Вас. Готовий бізнес або готові ідеї! Від кафе до заводу.
 • Фірма в Словаччині
  Почніть свій бізнес у Словаччині! Реєстрація, отримання дозволів, звіти і супровід. Ви займайтеся бізнесом, а ми Вашою підтримкою.
 • Нерухомість
  Оренда, купівля, оцінка, аналізи, підбір нерухомості за Вашими вимогами, все для Вас і Вашого будинку в Словаччині.
 • Навчання
  Запрошуємо Вас вчитися в словацькій школі чи університеті, на курси словацької, індивідуальні заняття або словацька через скайп.
Этот сайт использует файлы cookie. При его посещении Вы с этим выражаете свое согласие. Принимаю
Контакти:     Skype: slovakiainvest.ru,    Москва: +7-499-504-4421,    Київ: +38-044-361-07-72,    Bratislava: +421-2-321-44-901    E-mail: slovakiainvest@slovakiainvest.sk    
Ми за європейський вибір України... І Росії. Ми за європейський вибір України... І Росії. Ми за європейський вибір України... І Росії.