Русский Українські English Slovenski
Наші послуги
Наші партнери
Яндекс.Погода

Зарплати в Словаччині: розрахунок і нарахування

Група компаній SlovakiaInvest пропонує вам свої послуги, пов'язані з розрахунком і нарахуванням зарплат працівників в Словаччині. 

Відомо, що процес розрахунку зарплати є складним в будь-якій країні, тим більше, що Словаччина - іноземна держава, отже, краще покластися на фахівців, що працюють в даній області вже багато років. Це вам дозволить економити ваші кошти за рахунок того, що у вас не буде необхідності тримати свого фахівця із зарплат, стежити за змінами законів, витрачати кошти на закупку та оновлення програмного забезпечення; отже ви зможете повністю займатися своїм бізнесом, не переживаючи з приводу правильності розрахунку заробітних плат. Щомісяця ми розраховуємо зарплату десяткам працівників багатьох наших клієнтів. Постійно стежимо за змінами правових актів та тенденціями на ринку праці. 

Першим кроком при укладенні трудового договору або іншого аналогічного документа, на підставі якого працівник отримує зарплату, є реєстрація роботодавця і працівника у відповідних установах, що ми і зробимо для вас відповідно до законних вимог. 

Нарахування зарплати в Словаччині: що входить у вартість наших послуг: 

 • щомісячний розрахунок зарплати, враховуючи оклад працівника, можливі премії, бонуси, штрафи, відпустки, допомоги  чоловікові / дружині і дітям, а також всі законні відрахування, нарахування і, звичайно, податки та інше, 
 • складання таблички - платіжного доручення з зазначеними сумами платежів з усіма необхідними даними, 
 • щомісячні / щоквартальні / річні звіти в соціальну страхову компанію, в страхову компанію з медичного забезпечення, а також до податкової. 

Ми також готові надати вам допомогу і сприяння при наймі працівників, виборі відповідного виду договору для оформлення ваших з ним взаємин, визначенні розміру його заробітної плати, складанні або ж розірванні договору. 

Для знайомства зі словацьким трудовим законодавством нагадуємо Вам, що на відміну від юридичних осіб, на розмір чистого доходу фізичних осіб впливають, крім податків, головним чином обов'язки по відрахуваннях, які в багатьох випадках перевищують розмір прибуткового податку. У Словаччині існують два види відрахувань: медичні та соціальні. Соціальна страхова компанія є громадською організацією, уповноваженою для реалізації страхування на випадок тимчасової непрацездатності, а також пенсійного забезпечення. Медичних страхових компанії існує в даний час три (раніше їх було близько десяти): Všeobecná zdravotná poisťovňa, a. s., DÔVERA zdravotná poisťovňa, a.s. і Union zdravotná poisťovňa, a. s., дві з яких (DÔVERA і Union) є приватними. 

У Словаччині, за аналогією з іншими країнами ЄС, відрахування, що стосуються працівника, розділені між працівником і роботодавцем. Тобто частина відрахувань входить в оплату праці працівника, а частина додається понад цю оплату в якості нарахувань. Коли мова йде про зарплати, в Словаччині завжди говорять про оплату праці (hrubá mzda), яка включає в себе відрахування працівника і податки, а не про зарплату (čistá mzda), яку отримує працівник на свій рахунок. В законодавстві існує ще поняття вартість праці (cena práce), в яку включена оплата праці працівника (зарплата + податки + відрахування працівника), а також нарахування роботодавця. Вартість праці відображає повну вартість оплати праці працівника.

Розмір медичних відрахувань працівника в Словаччині в разі трудового договору становить  4% і нарахувань 10%. Соціальні відрахування виплачуються в розмірі 9,40% і нарахування: 25,20%. 

Розрахунок заробітної плати в Словаччині у разі трудового договору (приклад):

 Вартість праці  430.00 € 500.00 € 1 000.00 €
 Оплата праці  318.07 € 369.86 € 739.68 €
 Медичні відрахування  12.72 €  14.79 € 29.58 €
 Медичні нарахування 31.80 € 36.98 € 73.96 €
 Соціальні відрахування 29.89 € 34.74 € 69.51 €
 Соціальні нарахування 80.12 € 93.16 € 186.36 €
 Податкова база 0 € 23.73 € 343.99 €
 Податок 0 € 4.50 € 65.35 €
 Чиста зарплата 275.46 € 315.83 € 575.24 €
 Чиста зарплата в % 64.06% 63.17% 57.52%

Звичайно, існують і види договорів без відрахувань і з нарахуваннями в розмірі лише 1,05%, які можна використовувати з деякими обмеженнями. 

Мінімальний розмір оплати праці в Словаччині в 2015 році становить 380 євро. При розрахунку зарплати враховуємо ще, наприклад, той факт, що оподатковувана база фізичних осіб знижується на податконеобкладаєму частину податкової бази. Платник податків, дохід якого протягом календарного року не перевищив 19 809 євро, користується неоподаткованою частиною в розмірі 3 803,33 євро, тобто не сплачує податок з перших 3 803,33 євро на рік. 

Ці всі дані, а також, наприклад, державні премії, допомоги, відпускні, лікарняні ми враховуємо при розрахунку зарплати і, таким чином, вам можна цим не перейматися. 

Тут наводимо калькулятор чистої зарплати.

Hrubá mesačná mzda - ввести оклад, суму в трудовому договорі. 

Počet detí - кількість дітей. 

Polrok - вибрати півріччя. 

І натиснути Vypočítať čistú mesačnú mzdu.   

Отримуємо: 

Zdravotné poistenie - медичні відрахування. 

Sociálne poistenie - соціальні відрахування. 

Mesačný základ dane - місячна податкова база. 

Mesačná nezdaniteľná časť - частина з / п неоподатковувана. 

Mesačný základ dane pred danením - оподатковувана база перед податком. 

Daň z príjmu (19%) - прибутковий податок. 

Daňový bonus na dieťa - податковий бонус на дитину. 

Čistá mesačná mzda - чиста зарплата. 

Отже, в трудовий договір пишемо суму, яка в поле Hrubá mesačná mzda, працівник отримує на свій рахунок гроші в розмірі, зазначеному в поле Čistá mesačná mzda. При перевищенні цих сум роботодавець платить нарахування в розмірі 35,20%, і ця сума не вказана в розрахунку. 

 Kатегорії
Головна
Про нас
Правила захисту персональних даних
Корисна інформація
Контакти
Наші послуги
Інвестиції
Імміграція
Нерухомість
Фірма в Словаччині
Освіта в Словаччині
Навчання словацької мови
Інші послуги
Наші розцінки
Контакти
Контакти: Lazaretska 8, 81101, Bratislava, Slovakia
E-mail: slovakiainvest@slovakiainvest.sk
Bratislava: +421 2 321 44 901
Москва: +7-499-504-4421
Київ: +38-044-361-07-72
Fax: +421 2 5292 1319
Cоціальні мережі
© 2008-2018. SlovakiaInvest.ru s.r.o.
All Rights Reserved.
Website development - SVS PRO S.R.O.
Нерухомість в Словаччині,ТМП та ПМП в Словаччині,заснування фірми,імміграція в Словаччину,форум про Словаччину,бізнес в Словаччині,віза в Словаччину.
 • Імміграція
  Вид на проживання, постійне місце проживання, громадянство - корисна інформація, нюанси, з чого почати.
 • Інвестиції
  Цікаві інвестиційні проекти для Вас. Готовий бізнес або готові ідеї! Від кафе до заводу.
 • Фірма в Словаччині
  Почніть свій бізнес у Словаччині! Реєстрація, отримання дозволів, звіти і супровід. Ви займайтеся бізнесом, а ми Вашою підтримкою.
 • Нерухомість
  Оренда, купівля, оцінка, аналізи, підбір нерухомості за Вашими вимогами, все для Вас і Вашого будинку в Словаччині.
 • Навчання
  Запрошуємо Вас вчитися в словацькій школі чи університеті, на курси словацької, індивідуальні заняття або словацька через скайп.
Этот сайт использует файлы cookie. При его посещении Вы с этим выражаете свое согласие. Принимаю
Контакти:     Skype: slovakiainvest.ru,    Москва: +7-499-504-4421,    Київ: +38-044-361-07-72,    Bratislava: +421-2-321-44-901    E-mail: slovakiainvest@slovakiainvest.sk    
Ми за європейський вибір України... І Росії. Ми за європейський вибір України... І Росії. Ми за європейський вибір України... І Росії.