Русский Українські English Slovenski
Наші послуги
Наші партнери
Яндекс.Погода

Освіта в Словаччині - її характеристика

Освіта в Словаччині, подібно як і в державах СНД, поділяється на:

 • Дошкільна
 • Початкова
 • Середня
 • Вища

Саме за таким принципом, ми розділили опис, надаваних нами  послуг в Словаччині  російськомовним  батькам та абітурієнтам, яким необхідна консалтингова допомога в питанні освіти в Словаччині.

Нижче знайдете короткий опис системи освіти в Словаччині  у  підрозділі  меню "Освіта в Словаччині", знайдете опис послуг, які ми надаємо, до цін і умов співпраці.

Вища освіта вміщує інформацію, яка Вам необхідна для орієнтації при виборі навчального закладу в Словаччині, із  підготовленими статтями для кожного ВНЗ.

Початкову і середню освіту вміщує інформацію, яка необхідна для батьків і дітей шкільного віку.

Розділ »Садки»  описує послуги, що надаються компанією SLOVAKIAINVEST s.r.o при виборі дошкільного закладу для дитини.

Загальна інформація щодо системи освіти в Словаччині.

Вищі навчальні заклади.

В Словаччині існують громадські, державні та приватні вищі навчальні заклади. Також, усі вищі навчальні заклади діляться на два типи: ВНЗ університетського типу (наприклад, Університет ім. Каменського в Братиславі), ВНЗ не університетського типу (найчастіше за фахом).

В даний час працюють 12 університетів, 5 вищих технічних шкіл, 3 вищі художні школи, 1 вища економічна школа, 2 військові і поліцейські школи, 10 приватних ВНЗ, а також  3  іноземні ВНЗ, що надає навчання на території Словаччини.

Рівень вищої освіти, а також академічні ступені, відрізняються від системи, використаної на території колишнього СНД і їх розуміння, може бути дуже складною для іноземців. Словацькі ВНЗ надають навчання в рамках акредитованих освітніх програм, і діляться на три ступені.

Перший  рівень - навчання закінчується присвоєнням випускникові ступеня бакалавра (Bc. або BcA. - Bakalár), навчання триває зазвичай три роки, в деяких ВНЗ  4 роки.

Другий рівень  вже важчий. Навчання триває зазвичай 2 роки, однак, буває навчання від  одного до 3 років і існують три різні програми.

При першій програмі присвоюється академічний ступінь магістра (Magister), що є аналогом ступеня Mag. або MgA (магістр  мистецтва), або в англосаксонських системах MA (Master of Arts), M.Sc. (Master of Sciences) і M.F.A. (Master of Fine Arts). А після здачі, так званого рігорозного іспиту,присвоюються звання: RNDr. (Доктор природничих наук - програми в галузі природознавства та природознавства), PharmDr (доктор фармації - в фармацевтичних програмах), PhDr. (Доктор філософії - v spoločenskovedných a umenovedných študijných programoch), JUDr. (Доктор права - у юридичних програмах), PaedDr. (Доктор педагогіки - v učiteľských a telovýchovných študijných programoch), ThDr. (Доктор теології - у теологічних програмах).

Друга можлива програма на другому рівні вищої освіти - це інженерська освітня програма, з присвоєнням академічного ступеня інженера (Ing. - Inžinier). Присвоюється випускникам технічного, сільськогосподарського, а також, на відміну від інших держав, економічного спрямування. На відміну від магістерської програми, випускники інженерської програми не можуть здавати рігорозний іспит. Аналогом академічного ступеня є німецький Dipl.-Ing. (Diplom-Ingenieur) і в технічних спеціальностях англосаксонських M. Eng. (Master of Engineering), Master of Science або Master of Applied Science. Варто зазначити, що словацьке слово inžinier відбувається з латинського слова ingenius і означає, так само як і в багатьох інших країнах континентальної Європи, розумову здатність, на відміну від, наприклад, США, Великобританії або СНД, де слово інженер ставиться до слова engine (двигун , прилад) і рідко використовується в поєднанні з освітою, так як ставиться до техніки.

Третя можлива програма другого рівня вищої освіти - це докторська освітня програма, в якій присвоюються академічні ступені MUDr. (Доктор загальної практики), MDDr. (Доктор-стоматолог), або MVDr. (Доктор-ветеринар).
Третій і вищий рівень вищої освіти Словаччини - це докторська освітня програма, яка триває максимально три роки в денній формі і п'ять років в заочній. Присвоюються академічні ступені PhD. (Доктор), ArtD. (Доктор мистецтвознавства) або Th.D. (Доктор теології).

Початкові і середні навчальні заклади.

Шкільна освіта починається після досягнення 6-ти річного віку і є обов'язковим для всіх дітей, батьки яких проживають на території Словаччини, в тому числі і  іноземці. У дітей є конституційне право на навчання рідною мовою, яке застосовується, частіше за все, до меншин: угорське, чеське, польське, циганське, українське і русинське. В Словаччині поки немає шкіл з навчанням російською мовою, тим не менш, є школи навчальні на  російській мові.

При зарахуванні спеціальна комісія шукає можливі таланти у дитини, з метою зарахування його на спеціальний курс навчання: літературно-драматичний, артистизму і т.д., або висловлює свою думку з приводу можливого перенесення початку школи на один рік. У будь-якому випадку, після досягнення шестирічного віку дитина повинна відвідувати або перший клас школи, або, у разі перенесення початку школи, останній клас садка чи нульовий - підготовчий клас школи.

Обов'язкове державне утворення триває в Словаччині протягом 10 років. Початкова школа складається з дев'яти класів і ділиться на 2 рівні: з першого по четвертий клас і з п'ятого по дев'ятий. Після цього школярі вступають в середню школу, яка триває чотири роки, в деяких випадках п'ять років. навчання у вищих навчальних закладах триває 5 років, з яких перші три роки - це бакалавр аті два роки - магістратура. Тому до ВНЗ надходять школярі у віці 19-20 та ВНЗ закінчують у віці 24-25 років.

По завершенню кожного року навчання, видаються встановленої форми сертифікати, в яких відображаються досягнення дитини та предмети вивчення. Школяр і його батьки після закінчення початкової школи, повинні для себе вирішити, чи буде він вступати до ВНЗ чи ні, і на підставі цього вибирає одну з трьох існуючих типів середніх шкіл: гімназія (gymnázium), середня спеціалізована школа (stredná odborná škola), середнє спеціалізоване училище (stredné odborné učilište).

 1. Гімназія. Готує кандидатів на отримання вищої навчальної освіти. Навчання протягом  4 років. Є і спеціальні гімназії з поглибленим вивченням, наприклад, кількох іноземних мов. Навчання в гімназії  іноді подовжується на один рік і становить тоді п'ять років. Існують ще восьмирічні гімназії, куди надходять школярі одразу після четвертого класу початкової школи.
 2. Середня спеціалізована школа. Практично - технікуми. Напрями навчання: техніко-економічне, педагогічне, охорона здоров'я і т.д. Випускники - готові фахівці молодшої ланки. Диплом  дає можливість вступу до університетів. 4 роки навчання.
 3. Середнє професійне училище. Готує ремісників. Практично - професійно-технічне училище. Можна отримати диплом 3х рівнів досягнення. Навчання від 1 до 4 років.

Диплом про закінчення середньої освіти називається  maturita. Такий диплом дають найуспішнішим випускникам гімназій, середніх спеціалізованих шкіл, а також у деяких середніх професійних училищах.

Навчання в державних і недержавних (церковних і муніципальних) школах - безкоштовне. Оплачуються харчування і деякі гуртки. Деякі середні та початкові школи надають і проживання за додаткову плату. Приватні школи - платні, вартістю, починаючи з 400 євро і закінчуючи не більше 1 000 євро на місяць. Існують приватні школи з навчанням повністю на іноземній мові, це або словацькі школи або філії  іноземних міжнародних шкіл.

Великою популярністю користується так зване білінгвальне навчання, яке проводиться в деяких державних чотирирічних, а також у восьмирічних гімназіях. Навчання здійснюється на іноземній мові, найчастіше  англійською, німецькою та французькою. Воно безкоштовне.

Система оцінювання знань у Словацьких школах (1-5)
1: Відмінно
2: Дуже добре
3: Добре
4: Задовільно
5: Незадовільно.

Дошкільна освіта

Дошкільна освіта в Словаччині надається дитячими садами і спеціальними дитячими садами, з віку три роки  і до шести років (в окремих випадках до семи років). В  ясла можна записати дітей від 1 до 3 років, але тільки на платній основі, так як, на відміну від садків, ясла в Словаччині тільки приватні. Групи маленькі, діти можуть бути в дитячому саду (залежно від конкретного садка) з 6 ранку і до 7 вечора. Для зарахування дитини обов'язковим для іноземців є надання медичної довідки та дозволи на проживання в Словаччині, чи в іншій країні ЄС, батьків та самої дитини.

Вартість ясел варіює залежно від міста, кількості дітей у групі, спеціалізації  ясел і часу перебування дитини в яслах. Вартість починається з 150 євро в місяць, а ціна найдорожчих перевищує 500 євро.

Сади бувають державні, недержавні (муніципальні, церковні) та приватні. Це їхній поділ і є головним  чинником, що впливає на вартість дитячого саду. Вартість державних (або муніципальних або церковних) садків доволі символічний і складає близько 10 євро на місяць. Додатково оплачується харчування (у районі 1 євро на добу), збір за іграшки і подарунки дітям (до 50 євро на пів року) і гуртки. Гуртки бувають, найчастіше, мовні, спортивні чи художні.

Вартість приватних садків починається в районі 300 євро і, в окремих випадках, може перевищити навіть 1 000 євро на місяць. Приватні садки бувають дуже різні, використовуються різні підходи до дітей або концентруються на  спеціалізації.

Садки, в тому числі і державні, бувають з поглибленим вивченням мов або навіть повністю на іноземній мові, зокрема, англійською, французькою, німецькою та угорською. Російськомовного садка у Словаччині поки немає.

Оскільки приблизно з 2005р. в  Словаччині спостерігається невеликий  бум, який продовжиться, судячи з усього, ще пару років, записати дитину в державний садок може бути вельми скрутним. Бажано подавати заяву для дітей з даного району і в останньому році перед початком шкільного навчання.
 Kатегорії
Головна
Про нас
Правила захисту персональних даних
Корисна інформація
Контакти
Наші послуги
Інвестиції
Імміграція
Нерухомість
Фірма в Словаччині
Освіта в Словаччині
Навчання словацької мови
Інші послуги
Наші розцінки
Контакти
Контакти: Lazaretska 8, 81101, Bratislava, Slovakia
E-mail: slovakiainvest@slovakiainvest.sk
Bratislava: +421 2 321 44 901
Москва: +7-499-504-4421
Київ: +38-044-361-07-72
Fax: +421 2 5292 1319
Cоціальні мережі
© 2008-2018. SlovakiaInvest.ru s.r.o.
All Rights Reserved.
Website development - SVS PRO S.R.O.
Нерухомість в Словаччині,ТМП та ПМП в Словаччині,заснування фірми,імміграція в Словаччину,форум про Словаччину,бізнес в Словаччині,віза в Словаччину.
 • Імміграція
  Вид на проживання, постійне місце проживання, громадянство - корисна інформація, нюанси, з чого почати.
 • Інвестиції
  Цікаві інвестиційні проекти для Вас. Готовий бізнес або готові ідеї! Від кафе до заводу.
 • Фірма в Словаччині
  Почніть свій бізнес у Словаччині! Реєстрація, отримання дозволів, звіти і супровід. Ви займайтеся бізнесом, а ми Вашою підтримкою.
 • Нерухомість
  Оренда, купівля, оцінка, аналізи, підбір нерухомості за Вашими вимогами, все для Вас і Вашого будинку в Словаччині.
 • Навчання
  Запрошуємо Вас вчитися в словацькій школі чи університеті, на курси словацької, індивідуальні заняття або словацька через скайп.
Этот сайт использует файлы cookie. При его посещении Вы с этим выражаете свое согласие. Принимаю
Контакти:     Skype: slovakiainvest.ru,    Москва: +7-499-504-4421,    Київ: +38-044-361-07-72,    Bratislava: +421-2-321-44-901    E-mail: slovakiainvest@slovakiainvest.sk    
Ми за європейський вибір України... І Росії. Ми за європейський вибір України... І Росії. Ми за європейський вибір України... І Росії.