Русский Українські English Slovenski
Наші послуги
Наші партнери
Яндекс.Погода

Інвестування в промисловість Словаччини

Розміщення виробництва в Словаччині

Хотілося б представити до Вашої уваги саме цю країну, де Ви зможете займатися бізнесом, тобто виробляти, продавати і отримувати прибуток без зайвих питань, і не маючи ніяких проблем, цілком передбачувані і за законами, які дотримуються. Дуже цікаво?

Ця країна, у якій все це можливо, носить назву Словаччина.

Загальна характеристика

Кінець комуністичної Чехословаччини в 1989 році, під час мирної Оксамитової революції ,означав також початок кінця для Чехословаччини,як цілого і створення двох окремих держав - Словаччини та Чехії, тепер йдуть своїми власними шляхами після 1 січня 1993 року. Незалежна Словаччина зараз є членом Євросоюзу з 2004 року, та інших міжнародних організацій, таких як, СОТ, ЄС, ОЕСР, НАТО, з 2007 року увійшла до Шенгенської зони,а  з 1 січня 2009 року увійшла в зону Євро. Зростання ВВП у 2008 році становив 8%, безробіття 7%, інфляція - 2%, зростання заробітної плати був 3%. Звичайно, в 2009 році, ці макроекономічні показники, одержані в зв'язку  світової кризи,ця маленька країна,перенесла дуже добре.

Сфери діяльності

Сфера послуг в Словаччині останнім часом розвивається дуже швидко, в цій галузі працює приблизно 57% населення країни. Успішно розвивається туризм, щорічний показник 15%, особливо в області словацьких горах Татрах, де є пречудова природа і можливість проведення відпустки, як взимку,  також  і  літом. Однак, цей сектор, все ще залишається відносно слаборозвиненим, порівняно з іншими сусідніми країн. За даними Федерального агентства з туризму РФ, Словаччину в 2009 році відвідали тільки 3187 громадян РФ, а сусідню Чехію 226 988 чоловік! Хоча для порівняння: територія Словаччини 48 845 м2 має 5 млн. населення, а Чехія 78 866 км ² має 10 млн. населення. Хотілося б відзначити, що на території Чехії немає гір! Прекрасні лижні схили в Татрах в Словаччині приваблюють багато польських, англійських, німецьких, угорських і українських гірські лижники. Сучасні аеропорти розташовані в Попраді, Відні, Братиславі, розвинене залізничне сполучення та швидкісні автобани, побудовані за останні 2-3 роки, дозволяють легко дістатися до лижних баз Доновали, Смоковець, Ясна і інші.

Сфера промисловості в Словаччині розвивається дуже високими темпами. Гарний розвиток в Словаччині отримали галузі машинобудування, металообробки, електроніки, хімічної галузі та інформаційних технологій, автомобільний сектор єсть найбільш швидкозростаючим  і представлений з гігантами Volkswagen, PSA Peugeot Citroën і Kia Motors. Також, хотілося б відзначити, що саме в Словаччині виробляється техніка фірм Sony, Samsung, Whirlpool і т. д.. В Словаччині є великі постачальники електронних компонентів, з досвіду термін доставки становить 1-2 дні, ціна доставки від 0 до 10 євро за посилку до 30 кг. Термін оплати компонентів 2 тижні опісля отримання. Митниця всередині Євросоюзу відсутня, але поставка з сусідніх країн проводиться без ПДВ, при поставці з ПСА або з США, необхідно заплатити ПДВ на митниці, але він повертається через 3 місяці автоматично відповідно до бухгалтерської звітності. Немає необхідності їздити на митницю, як правило фірми типу ТНТ, DHL, DPD оформлюють все самі. Тим не менш, якщо ви вирішите самі оформляти вантажі, складання митної декларації обходиться приблизно в 11 євро. Корупції, це в російському розумінні цього слова, в Словаччині не існує. При експорті товару, відвантаження товару в сусідні країни Євросоюзу, проводиться без ПДВ, із зазначенням коду ІПН та коду ПДВ (VAT) в рахунку фактури, це достатньо для бухгалтерії. У відвантаженні в інші країни, необхідно пройти митні процедури обов'язково, якщо ціни на товари, що відвантажуються, перевищують 1500 євро.

Сфера  сільського господарства в Словаччині історично розвинена. Більше 40% території Словаччини виділено під сільськогосподарські культури. На південній частині Словаччини (на кордоні з Угорщиною), відома своїми багатими сільськогосподарськими угіддями, обробляються наступні культури: пшениця, жито, кукурудза, картопля, цукровий буряк, фрукти і соняшник. Виноградники зосереджені в Малих Карпатах, регіоні Токай  і  в  південних регіонах країни. Також розводять  худобу.

Капіталовкладення в промисловість

У Словаччині ще дуже великий потенціал в розвитку промисловості: існують промислові парки, освічене населення і  підтримка держави, яка зацікавлена у розміщенні виробництва та розширення сфери послуг у Словаччині.

Промисловий парк - це проект регіонального або над регіонального характеру, з територією площею більше 10 гектарів, де можна розмістити кількох інвесторів. І ці парки, підтримують місцеве самоврядування або державні органи. Парк обслуговує мережу персональних, економічних, житлових та інших необхідних послуг. Тобто ми виключаємо, промислові зали збанкрутілих підприємств, або ділянки без налагоджених зв'язків з постачальниками послуг, необхідних для розвитку виробництва, хоча і там можна організувати виробництво.

В Словаччині також  існують науково-дослідні центри і багато іноземних фірм в цьому переконалися, наприклад Johnson Controls, IBM, Dell, Lenovo, Accenture, ON Semiconductor, Leoni, BSH, Wabash Technologies, ThermoSolar, Sauer Danfoss, Ness, Hanil E-Hwa Automotive, Siemens, Alcatel Lucent та інші.

В Словаччині знайдете і ряд вищих навчальних закладів, які готують фахівців  різних напрямків, як, наприклад, фізико-математичні науки, хімічні та біологічні науки, машинобудування, інформаційні технології, будівництво, електротехніка. В Словаччині готують і керуючих у різних напрямках, менеджерів малого та середнього бізнесу. Тим не менш, конкуренція з розвиненими країнами Євросоюзу призводить до того, що фахівців інженерного складу не вистачає і ціна робочої сили така, як і в Москві.

Податки

У 2003 році в Словаччині була здійснена реформа податкової системи, метою якої, було спрощення системи оподаткування і створення більш сприятливого середовища для іноземних інвестицій. Цей закон діє донині з доповненнями та змінами, які тільки вдосконалюють правильно закладену в 2003 році основу.

В Словаччині скасовано такі податки: податок на спадщину, дарчий податок, податок з продажу нерухомості, а головне,податок з дивідендів у разі акціонерних товариств, або податок з перерозподілу прибутку у разі  ТОВ. Дозволений вивіз 100% прибутку для підприємств з іноземним капіталом. Було встановлено єдиний розмір прибуткового податку для фізичних і юридичних осіб, незалежно від їх доходу: 19%. Ставка ПДВ становить також 19%, крім винятків, таких, як фармацевтичні товари, окуляри, лінзи, книги, інвалідні коляски, більшість радіоактивних елементів. У такому випадку використовується знижена ставка. Платником ПДВ можна стати за бажанням, або обов'язково у разі,коли річний оборот перевищив  протягом попередніх 12 місяців суму 49 790 євро. Коли оборот перевищує понад 331 939,19 євро, фірма стає помісячним платником ПДВ. При обороті  із 49 790 - 331 939,19 євро поквартально,  ПДВ підлягає поверненню і дійсно повертається.

Матеріальне майно можна списувати методом рівно мірного списання, або методом прискореного списання. Інші витрати, які були необхідні для ведення підприємницької діяльності, також можна списувати і тим самим знижувати оподатковувану базу.

Словаччина уклала договори про уникнення подвійного оподаткування з багатьма державами, наприклад: Білорусь, Боснія і Герцеговина, Ізраїль, Індія, Кіпр, Китай, Латвія, Литва, Македонія, Мальта, Росія, Туреччина, Туркменістан, Узбекистан, Україна, Чорногорія і Швейцарія.

Євро фонди

Для реалізації свого проекту, чи то науково-дослідного, або реального проекту імплементації, Ви можете отримати кредит або незворотну допомогу з Євро фондів.  Фірма повинна бути зареєстрованою до 2007 року, якщо подібної фірми у Вас нема, таку фірму можна купити разом з її know how і мізками, які, швидше за все, при правильному керівництві, тільки принесуть Вам вигоду.

Життя в Словаччині

Звичайно, щоб розвивати бізнес у Словаччині, необхідно в Словаччині відкрити фірму або акціонерне товариство і перебувати на території Словаччини, але не весь час в реальності.

Законодавство Словацької Республіки дозволяє іноземним особам (фізичним і юридичним) займатись підприємницькою діяльністю на тих же умовах, що і громадянам Словаччини. Іноземна особа може створити власну компанію або стати співвласником вже існуючої в країні компанії.

Вид на проживання (ВНП) може отримати директор (керівник) словацької компанії, що може бути водночас і засновником (власником) фірми. Ваша друга половина може бути також директором ново відкритої  або існуючої в країні компанії, або отримати ВНП на підставі возз'єднання сім'ї. Діти можуть отримати ВНП на підставі возз'єднання сім'ї.

Якщо Ви великий інвестор, то вся Ваша  родина, може отримати постійне місце проживання (ПМП) або навіть громадянство, що означає резидент в одній з європейських держав та велика кількість вигод для Вас. Діти з ВНП або ПМП в Словаччині можуть безкоштовно ходити в садок або школу, дозвіл на проживання в Словаччині дозволить Вам вільно переміщатися по Євросоюзу. Середня ціна одного місця в дитячому садку в Словаччині становить 30 євро на місяць, але забронювати місце потрібно за пів року, за рік, в зв'язку з дуже високою  народжуваністю в Словаччині! Дуже важко знайти дитячий садок поруч з будинком, доводиться їздити відносно далеко, за 1-2 км від дому. Шкіл в Словаччині багато, проблем з пристроєм дітей нема. Є приватні школи, такі як англійська, американська, Галілео, і т.д. Середня ціна навчання в приватних школах і дитячих садках, становить від 300 до 1200 євро на місяць.

Купівля нерухомості іноземцями

В зв'язку зі вступом у травні 2004 року Словаччини до Євросоюзу, були зняті всі обмеження на придбання нерухомості іноземцями. Житель будь якої держави може набувати у власність нерухомість або землю безпосередньо, без необхідності реєстрації юридичної особи. За законодавством країни іноземцям заборонено купувати тільки сільськогосподарські землі і ліси. На юридичну особу, зареєстровану  в Словаччині (навіть, якщо засновники не резиденти у Словаччині), поширюються ті ж правила, як і на громадян Словаччини, тобто, на фірму можна купувати і землі сільгоспугідь. У Словаччині Ви можете купити нерухомість, використовуючи іпотеку.

Іпотеку дають максимально на 20 років. Максимально на 70% від ціни нерухомості. Термін розгляду заяви - 2-4 тижні. Є можливість оцінки умов кредиту отримати у вигляді сертифікату перед підписуванням попереднього договору з власником нерухомості, що купується. Останнім часом у зв'язку з кризою, умови отримання кредитів іноземцями обмежені. Як правило даються тільки особам з ПМП.

Інші плюси Словаччини

Вдале місце розташування: 2 аеропорти, Відень в 70 км, Будапешт в 200 км, Краків в  300 км і Прага в 400 км, 350 мільйонів потенційних клієнтів в радіусі 1 000 км, практично весь Євросоюз  в радіусі 2 000 км, вихід до Балкан і іншим 440 мільйонам жителів. Робоча сила: висококваліфікована та відносно низька вартість, в порівнянні з високою продуктивністю праці. Транспорт: відмінний сервіс в залізничних пасажирських і вантажних перевезеннях, транс європейське водне транспортування через річку Дунай, швидкі, надійні та дешеві поштові послуги з Євросоюзом, широка «російська колія» до міста Кошице, неухильно розвивається дорожня мережа автобанів, пряме авіа сполучення між Братиславою,  Віднем, і багатьма європейськими містами, включаючи Афіни, Барселону, Дублін, Франкфурт, Мілан, Москву, Мюнхен, Париж, Прагу, Рим, Стокгольм і Цюріх.

Висновки

Якщо Ви виробник, не упустіть свій шанс, вивчіть можливість переміщення вашого виробництва в Словаччину, одержите дозвіл на проживання всіх членів Вашої сім'ї в тихій спокійній європейській країні, з низьким рівнем злочинності, корупції. низькими витратами на життя і можливістю виконувати у передбачуваній країні, де місцеве самоврядування і держава зацікавлена у Вас, і всіляко Вас буде підтримувати, будь Ви малий виробник або гігант виробництва. Представляємо до Вашої уваги посилання, за якими Ви знайдете море інформації для роздумів... Вибрані промислові парки:
Kechnec
Chemes
Krupina
Záborské
 Kатегорії
Головна
Про нас
Правила захисту персональних даних
Корисна інформація
Контакти
Наші послуги
Інвестиції
Імміграція
Нерухомість
Фірма в Словаччині
Освіта в Словаччині
Навчання словацької мови
Інші послуги
Наші розцінки
Контакти
Контакти: Lazaretska 8, 81101, Bratislava, Slovakia
E-mail: slovakiainvest@slovakiainvest.sk
Bratislava: +421 2 321 44 901
Москва: +7-499-504-4421
Київ: +38-044-361-07-72
Fax: +421 2 5292 1319
Cоціальні мережі
© 2008-2018. SlovakiaInvest.ru s.r.o.
All Rights Reserved.
Website development - SVS PRO S.R.O.
Нерухомість в Словаччині,ТМП та ПМП в Словаччині,заснування фірми,імміграція в Словаччину,форум про Словаччину,бізнес в Словаччині,віза в Словаччину.
 • Імміграція
  Вид на проживання, постійне місце проживання, громадянство - корисна інформація, нюанси, з чого почати.
 • Інвестиції
  Цікаві інвестиційні проекти для Вас. Готовий бізнес або готові ідеї! Від кафе до заводу.
 • Фірма в Словаччині
  Почніть свій бізнес у Словаччині! Реєстрація, отримання дозволів, звіти і супровід. Ви займайтеся бізнесом, а ми Вашою підтримкою.
 • Нерухомість
  Оренда, купівля, оцінка, аналізи, підбір нерухомості за Вашими вимогами, все для Вас і Вашого будинку в Словаччині.
 • Навчання
  Запрошуємо Вас вчитися в словацькій школі чи університеті, на курси словацької, індивідуальні заняття або словацька через скайп.
Этот сайт использует файлы cookie. При его посещении Вы с этим выражаете свое согласие. Принимаю
Контакти:     Skype: slovakiainvest.ru,    Москва: +7-499-504-4421,    Київ: +38-044-361-07-72,    Bratislava: +421-2-321-44-901    E-mail: slovakiainvest@slovakiainvest.sk    
Ми за європейський вибір України... І Росії. Ми за європейський вибір України... І Росії. Ми за європейський вибір України... І Росії.