Русский Українські English Slovenski
Наші послуги
Наші партнери
Яндекс.Погода

Бухоблік і звітність в Словаччині

Якщо ви шукаєте сучасного та надійного партнера в області бухгалтерського обслуговування, аудиторських послуг, консалтингу і юридичних послуг на території Словаччини – то ви його знайшли. Наша компанія SlovakiaInvest має багатий досвід в аутсорсингу і підтримці своїх клієнтів, і починається він ще з минулого тисячоліття. 

Ведення бухгалтерії та аудиту для будь-якої організації - це складний і відповідальний процес, в якому необхідні постійний контроль і вдосконалення, це неможливо без регулярного залучення кваліфікованих фахівців з метою проведення якісної роботи. 

Складання бухгалтерського обліку та інша звітність в Словаччині: наші переваги 

 • Економія за рахунок оптимізації податкового планування: організація системи оподаткування в Словаччині для досягнення максимального фінансового результату при мінімальних затратах, як в цілому всієї компанії по максимальній кількості податків, так і по окремих видах податків, що стягуються в Словаччині, або за конкретними угодами. 
 • Економія за рахунок зарплат: заробітна плата вашого бухгалтера дає вам додаткові витрати у вигляді податків і відрахувань, а щомісячна плата нашій фірмі скорочує ваші витрати; 
 • Економія за рахунок робочого місця: комп'ютер, програми, меблі, витратні матеріали і т.д. - За все будемо платити ми; 
 • Кваліфікація: у нас працюють досвідчені фахівці, вони регулярно проходять курси підвищення кваліфікації, якість наших послуг гарантується ще й постійним внутрішнім контролем за результатами роботи обслуговуючого Вас персоналу; 
 • Досвід: наші працівники мають знання та досвід проведення по рахунках міжнародних або нестандартних операцій, з якими більшість словацьких бухгалтерських контор ніколи не зустрічалося; 
 • ПДВ: знаємо різні схеми роботи з ПДВ, ситуації, коли виникає обов'язок сплати ПДВ, способи сплати і відшкодування ПДВ в Словаччині, можливості та обов'язки реєстрації на платників ПДВ; 
 • Відповідальність: ми повністю відповідаємо за помилки, що можуть бути здійснені нашими співробітниками; 
 • Стабільність: Ваш бухгалтер може піти у відпустку або захворіти, наша фірма завжди до Ваших послуг. Кращі фахівці, бухгалтери та аудитори допоможуть мінімізувати податки, підкажуть вихід зі скрутної ситуації, забезпечать фінансову безпеку; 
 • Безпека: Якщо до Вас несподівано завітають перевіряючі органи, Ви будете мати право показати їм лише один документ - договір з нашою фірмою, згідно якому вся фінансова документація зберігатиметься у нас. Перевірки пройдуть під нашим чуйним контролем у нас в офісі. 

У нас є досвід ведення бухгалтерії, наприклад, в наступних областях: 

 • роздрібна та оптова торгівля, 
 • виробництво, 
 • експорт та імпорт товарів, 
 • транспортування товару і логістика, 
 • продаж товарів у рамках ЄС, 
 • Інтернет магазин, 
 • ІТ послуги, 
 • електронні гроші, 
 • кафе, ресторан, 
 • готельний бізнес,
 • турагентство, туроператор, 
 • консультаційні послуги, 
 • сільськогосподарські кооперативи, 
 • товар повторного  вживання, 
 • художні та колекційні товари та антикваріат, 
 • салони краси, 
 • діяльність архітекторів, 
 • кредити, векселі, лізинг, а також інші продукти фінансового ринку, 
 • послуги з перенесенням податкової відповідальності, 

 

Форми бухгалтерської і фінансової звітності в Словаччині: 

У Словаччині існує відносно проста система податків та звітності, з яких слід виділити наступне: 

Реформа оподаткування Словаччини на початку 21 століття радикально спростила оподаткування доходів фізичних і юридичних осіб з метою досягнення максимально можливого ступеня прозорості і зведення до мінімуму економічних деформацій. Були усунені в максимально можливому розмірі винятки, вилучення та спеціальні режими. Протягом податкових реформ в Словаччині був скасований податок на спадщину, податок з дарування, податок з переходу нерухомості і податок на дивіденди. 

 

Податок на прибуток і податкова декларація юридичних осіб в Словаччині 

Замість назви «податок на прибуток» в Словаччині (daň zo zisku) використовується назва «прибутковий податок юридичних осіб» (daň z príjmu právnických osôb). Обґрунтовано це тим, що податок сплачується з доходу, за вирахуванням певних витрат. Розмір податку в Словаччині становить 22%, незалежно від обороту або виду діяльності, звітним періодом є один рік. 

Податкова декларація (daňové priznanie) подається до кінця третього місяця після закінчення звітного періоду- тобто, у разі, якщо платник податків не змінив свій звітний період, то до кінця березня. Платник податків зобов'язаний протягом терміну подачі податкової декларації сплатити даний податок. 

Додатки податкової декларації в Словаччині:

 • звіт про прибутки та збитки (výkaz ziskov a strát) 

 • баланс (súvaha) 

 • примітки (poznámky). 

Термін для подачі податкової декларації у Словаччині та сплати податку можна продовжити, однак максимально на три календарних місяці, повідомивши про це податкові органи до кінця регулярного терміну подачі звіту. Платник податків з доходами з джерел за кордоном може продовжити термін подачі податкової декларації та сплати самого податку максимально на шість місяців. Платник податків в банкрутстві або в ліквідації може продовжити термін подачі податкової декларації та сплати податку максимально на три місяці, повідомивши про це за 15 днів до закінчення регулярного терміну подачі звіту. 

Авансові податкові платежі в Словаччині 

Словацький платник податків, податок якого за попередній період перевищує 16 600 євро, зобов'язаний сплачувати щомісячні податкові аванси в розмірі 1/12 податку за попередній період, починаючи з першого місяця наступного податкового періоду, до кінця цього місяця. Платник податків, податок якого за попередній період перевищує 2500 євро, але не перевищує суму 16 600 євро, зобов'язаний сплачувати податок авансом поквартально в розмірі 1/4 податку за попередній період, починаючи з першого кварталу наступного податкового періоду до кінця даного кварталу. Платник податків компенсує цілорічний податок протягом терміну подачі податкової декларації. 

Приклад розрахунку податку авансом в Словаччині: 

У вашої фірми чистий прибуток в розмірі 10 000 євро. Податок у розмірі 22% з цієї суми представляє 2 200 євро, що менше 2500 євро, отже, наступного року у вас не виникає обов'язок сплати податку авансом. 

У вашої другої фірми був чистий прибуток в розмірі 20 000 євро. Податок представляє 4 400 євро, що в межах 2500 євро і 16 600 євро. Отже, наступного року у вас виникає новий обов'язок сплати податку авансом поквартально, в розмірі 4400 євро / 4 = 1 100 євро в квартал. 

Найуспішнішою у вас є ваша третя словацька фірма, де результатом вирахування доходів і витрат є прибуток у розмірі 90 000 євро з податком 19800 євро, що перевищує 16 600 євро. Отже, ви зобов'язані будете відраховувати в державну казну щомісяця податок авансом у розмірі 1 650 євро (19 800/12). 

Для довідки: обов'язок сплати податку на прибуток авансом поквартально в Словаччині виникає при перевищенні прибутку в розмірі 11 363,64 євро. А помісячно - при перевищенні прибутку в розмірі 75 454,55 євро. 

Податкові ліцензії в Словаччині 

Нововведенням 2014 в сфері податку на прибуток у Словаччині є податкові ліцензії, які, по суті, являють собою мінімальний розмір податку. Його відтепер зобов'язані сплачувати навіть ті ТОВ або акціонерні товариства, які перебувають за результатами податкових декларацій в мінусі, або мають мінімальний прибуток, з якого раніше не сплачували податок.

Існують три можливі суми ліцензій, розмір яких залежатиме від обороту фірми і від того, чи є фірма платником ПДВ чи ні: 

 1. Неплатники ПДВ з оборотом до 500 000 євро на рік сплачуватимуть мінімальний податок в розмірі 480 євро на рік. 
 2. Платники ПДВ з оборотом до 500 000 євро будуть платити по 960 євро в рік. 
 3. Для юридичних осіб з оборотом вище 500 000 євро встановлюється мінімальний ліцензійний податок в розмірі 2880 євро. 

Відтепер, якщо за результатами податкового періоду податок на прибуток менше мінімальної ставки, фірма сплачує мінімальну ставку. Якщо податок перевищує мінімальну ставку, фірма сплачує фактичний розмір податку. Для платника податків, що працевлаштував протягом року не менше 20% від загального числа працівників людей з обмеженими можливостями, сума мінімального податку зменшується наполовину. Є й винятки: від зобов'язання сплати мінімального податку будуть звільнені нові зареєстровані фірми в перший рік свого існування, державні господарські компанії, Національний Банк Словаччини, фірми, що знаходяться в банкрутстві або ліквідації, а також приватні підприємці. 

Юридичні особи, так само як і фізичні, користуються можливостю пожертвування 2% із загальної суми податку обраній особі, що займається благодійністю. 

 

Податок на додану вартість в Словаччині і звіт по ПДВ 

Базова ставка податку на додану вартість (daň z pridanej hodnoty, або просто DPH) в Словаччині складає 20%, знижена ставка дорівнює 10% і застосовується, наприклад, щодо наступних товарів або послуг: фармацевтична продукція, окуляри, лінзи, книги, інвалідні коляски, більшість радіоактивних елементів. 

Звільненими від оподаткування по ПДВ у Словаччині є, наприклад, такі послуги: 

 • поштові послуги, продаж поштових марок, послуги громадського телебачення і радіо, 
 • охорона здоров'я, послуги соціальної допомоги, навчання, 
 • спортивні послуги, послуги у сфері культури, 
 • накопичення фінансових коштів, фінансові та страхові послуги в разі їх надання в якості додаткової послуги при продажу товару або послуги, лотереї, 
 • дохід від випадкового продажу нематеріального і матеріального майна крім продажу запасів, 
 • доставка товару, що відправляється або транспортується зі Словаччини в іншу країну ЄС, якщо набувач є платником ПДВ у країні доставки, 
 • доставка нового засобу транспорту, що відправляється або транспортується зі Словаччини в іншу країну ЄС, 
 • доставка товару в деяких випадках при тристоронніх угодах, 
 • експорт товару та послуги , з ним пов'язані, 
 • доставка золота центральним банкам. 

Право і обов'язок ставати платником ПДВ у Словаччині 

Особа, що підлягає сплаті податку, з юридичною адресою чи місцем підприємницької діяльності або філією в Словаччині зобов'язана стати на облік по сплаті ПДВ у разі, якщо оборот протягом попередніх 12 місяців перевищив суму 49790 євро. Особа, що підлягає сплаті податку, зобов'язана подати заяву про  реєстрацію на ПДВ до двадцятого числа місяця, наступного за місяцем, в якому сукупність обороту за попередні 12 місяців перевищила суму 49 790 євро. 

Право, але не обов'язок, ставати платником ПДВ, має платник податків з оборотом менше 49 790 євро протягом попередніх 12 місяців. У такому випадку йдеться про добровільну реєстрацію на ПДВ. Термін для реєстрації платника ПДВ для податкових органів представляє 30 або 60 днів після подачі заяви. 

Для цілей ПДВ оборотом є дохід без податку з товарів або послуг, що надаються на території Словаччини , крім винятків, з яких слід виділити, наприклад, спортивні послуги, послуги у сфері культури, накопичення фінансових коштів, фінансові та страхові послуги в разі їх надання в якості додаткової послуги при продажу товару або послуги, а також дохід від випадкового продажу нематеріального і матеріального майна, крім продажу запасів. В оборот для ПДВ йде дохід від реалізації товару, який в момент продажу знаходиться на території Словаччини, оскільки з точки зору ПДВ місцем доставки є Словаччина. Однак в оборот для ПДВ не йде дохід від консультаційних, юридичних, бухгалтерських або ІТ послуг, наданих юридичній особі з іншої країни, навіть на території Словаччини, оскільки з точки зору ПДВ місцем надання послуги не є Словаччина. Отже, реалізація послуг особі, що підлягає сплаті податків, обкладається ПДВ саме в країні місцезнаходження замовника за принципом «зворотного оподаткування» або «реверс Чардж». 

Дохід від оренди нерухомості не обкладається ПДВ (крім винятків), однак він включається в оборот для розрахунку ПДВ. Платник податків, який здає в оренду нерухомість або її частину іншому платнику ПДВ, може прийняти рішення про те, що оренда не буде звільнена від податку. В базу оподаткування  включені також інші податки або мита. 

Факт, що юридична особа є словацьким платником ПДВ, не означає, що така особа виставляє рахунки автоматично і завжди з ПДВ. Важливим для ПДВ є декілька параметрів, таких,  як оборот фірми, вид послуги, сума операції, партнер в угоді, місце доставки товару або надання послуги, а також можливе звільнення від податку. Тому при визначенні необхідності виставляти рахунок, що включає ПДВ, його розмір і взагалі особу, що повиненна його  сплатити (особливо при міжнародних угодах), слід поступати таким чином і з'ясувати: 

 • хто є партнером в угоді (фізична / юридична особа, підлягає сплаті податку / Не підлягає сплаті податку ), 
 • де знаходиться партнер в угоді (в Словаччині / країні ЄС / в третій державі) 
 • вид послуги / товару, 
 • вартість товару / послуги, 
 • місце доставки товару / послуги, 
 • чи застосовується якесь виключення, звільнення від оподаткування або перенесення податкової відповідальності.

Звітний період з ПДВ в Словаччині 

Звітним періодом є один календарний місяць. Якщо оборот платника податків за попередній календарний рік був менше, ніж 100 000 євро, то звітним періодом є один календарний квартал. Нові платники ПДВ стають автоматично місячними платниками і змінити звітний період можуть тільки через рік у разі, якщо оборот менше 100 000 євро. Платник податків зобов'язаний протягом 25 днів після закінчення податкового періоду подати звіт по ПДВ і в той же термін оплатити податкові зобов'язання. 

Щомісячні платники ПДВ подають звіт щомісяця, квартальні - поквартально. Подавати контрольний звіт можливе виключно в електронному вигляді до 25 числа після закінчення податкового періоду. Дуже важливо уважно заповнювати звіт, так як за наявність помилок і недоліків в ньому можна отримати штраф до 10 000 євро, а в разі повторних порушень до 100 000 євро. Самостійно виявлені помилки у вже поданому звіті можна виправити, без будь-яких санкцій, якщо буде повторно подано виправлений звіт до остаточного терміну. У разі несвоєчасного подання звіту також передбачені штрафні санкції, розмір яких визначає податкова інспекція в кожному окремому випадку. 

Подача звіту тільки в електронному вигляді дозволяє словацької податкової інспекції автоматично і відразу порівнювати суми податку до оплати і до відшкодування між фірмами. 

Контрольний звіт по ПДВ 

З січня 2014 був введений обов'язок спільно з звітом по ПДВ подавати новий - контрольний звіт (Kontrolný výkaz) як новий інструмент боротьби з ухиленням від сплати податків. 

Платники ПДВ у новому звіті надають детальну інформацію за своїми податковими зобов'язаннями або правам на відрахування ПДВ, що дозволяє податковій інспекції здійснювати більш цілеспрямований, ефективний і автоматичний контроль податкових суб'єктів. У звіт, наприклад, необхідно вписувати окремо кожну фактуру з її номером і сумою, тому для уникнення плутанини рекомендуємо використовувати максимально коротку і просту нумерацію рахунків-фактур і, звичайно, покладатися на досвідченого бухгалтера. 

 

Звіт по операціях по Євросоюзу 

Звіт по операціях по Євросоюзу (súhrnný výkaz) використовується при продажу товарів або послуг між країнами-членами ЄС. Звіт подається в Словаччині за період, в якому були надані послуги або проданий товар, що виконує умови для подачі звіту. Послуги, звільнені від податкового обов'язку по ПДВ, в країні отримання не включаються до звіту. Звіт подається тільки в електронному вигляді та термін для подачі представляє 25 днів після закінчення періоду, якого звіт стосується. Звіт по операціях по Євросоюзу подає в Словаччині платник ПДВ у наступних випадках: 

 • при продажу товару зі Словаччини в іншу країну-члена ЄС замовнику-платнику ПДВ, в країні отримання і податок оплачується в країні отримання, 
 • при переміщенні товару платника ПДВ зі Словаччини в іншу країну-член ЄС для його подальшого використання тим же платником у разі, якщо б продаж того самого товару іншій особі був звільнений від оподаткування з ПДВ, 
 • при участі в тристоронніх угодах по ЄС в якості першого одержувача, 
 • при послугах, місце надання яких визначається загальним правилом закону про ПДВ, наданих платнику податків або особі, з якої утримується  податок , яка зареєстрована з метою отримання IČ DPH (VAT ID) і ця особа зобов'язана сплатити податок.

Словацький платник ПДВ зобов'язаний подати звіт по операціях по ЄС за кожен місяць, за який у нього виникає обов'язок його подачі. Платник ПДВ може подати звіт раз за календарний квартал у разі, коли загальна вартість доставлених товарів протягом поточного та попередніх чотирьох кварталів не перевищила 100 000 євро в квартал. У разі перевищення вартості товару 100 000 євро в квартал, а також при наданні послуг будь-якої вартості, платник ПДВ подає звіт помісячно. 

Особа, яка не є платником ПДВ, зобов'язана подати звіт за кожен календарний квартал, в якому були надані послуги, місце надання яких визначається загальним правилом закону про ПДВ, платнику податків або особі,яка підлягає оподаткуванню, що зареєстрована з метою отримання IČ DPH (VAT ID) і ця особа зобов'язана заплатити податок. 

Неплатник ПДВ не подає звіт при продажу товару. 

 

Податок у джерела в Словаччині 

Податок у джерела (по-англійськи withholding tax, по-словацьки zrážková daň) не є окремим видом податку, а лише особливим способом вилучення прибуткового податку. При його застосуванні обов'язок сплати податку переноситься з особи, яка отримує дохід, на особу, яка виплачує дохід, шляхом утримання податку у джерела виплати такого доходу. 

Метою податку у джерела є вилучення прибуткового податку в країні джерела такого доходу, так як держави не хочуть, щоб доходи йшли у великій кількості з країни і, більш того, без сплати податку. 

Обкладанню податком у джерела платників податків з обмеженим податковим обов'язком (податкових нерезидентів Словаччини), а також платників податків з необмеженим податковим обов'язком (податкових резидентів Словаччини) підлягають, наприклад, такі види доходів: 

 • процентний дохід від банківських вкладень, депозитів, виграші по таким вкладенням, дохід від майна в пайовому інвестиційному фонді, доходи від реалізації такого майна, 
 • виграші в грошовій формі по лотереям, рекламним розіграшам, 
 • виплати з добровільного пенсійного страхування, страхування життя, 
 • авторський дохід від публікацій в газетах, журналах, радіо і телебаченні. 

Обкладанню податком у джерела в Словаччині (крім доходів, пов'язаних з діяльністю їх постійного представництва) підлягають доходи від наступних видів діяльності податкових нерезидентів Словаччини: 

 1. послуги, в тому числі економічні, технічні та інші консультації, управлінська та посередницька діяльність та інші послуги, 
 2. художня, спортивна діяльність, діяльність артистів та аналогічна діяльність на території Словаччини, 
 3. доходи, що отримані як відшкодування за користування або за надання права використання предметів промислової власності, програмного забезпечення, креслень або моделей, планів ноу-хау, авторського права або аналогічних прав, 
 4. доходи від здачі в оренду або іншого використання рухомого майна, що знаходиться на території Словаччини; рухомим майном  є, крім усього іншого, автомобілі, а також інші засоби транспорту,
 5. процентний дохід від боргових зобов'язань будь-якого виду, деривати. 

Найважливішим є перший пункт - податок у джерела, що стосується послуг. Згідно зі змінами, які набрали  чинності в 2014 р, податок сплачується, якщо послуги були надані словацькому платнику податків, незалежно від території надання послуги, що відрізняється від попередньої версії закону, коли податок стосувався послуг, наданих саме на території Словацької Республіки. У той же час слід зазначити, що в разі наявності угоди про уникнення подвійного оподаткування, чинимо відповідно до угоди, згідно з якою  застосовується податок у джерела, частіше за все, до оплати за послуги, надані на території Словаччини. Отже, якщо словацька фірма платить за послуги нерезиденту Словаччини,і який є резидентом країни, з якою немає угоди про уникнення подвійного оподаткування, словацька фірма утримує податок у джерела. 

До теперішнього часу Словаччина уклала угоди з 66 державами, з країн СНД немає угод з Вірменією, Азербайджаном, Таджикистаном і Киргизією, далі, наприклад, з Гонконгом, Аргентиною, Пакистаном чи Єгиптом. Список країн, з якими Словаччина підписала угоди, можна подивитися на сайті Міністерства Фінансів словацькою або англійською мовами

Ставка податку у джерела при оплатах в країну, з якою підписано угоду про уникнення подвійного оподаткування становить 19%, і при оплатах в країну без угоди: 35%. 

Податок утримується платником доходу при виплаті коштів, при чому платник доходу зобов'язується перерахувати податок до державної скарбниці Словацької Республіки протягом 15 днів після закінчення місяця, в якому перерахував кошти одержувачу, якщо податкова інспекція на підставі заяви платника доходу не вирішить інакше. У разі несплати податку,  податкова інспекція буде стягувати податок з платника, і застосовувати можливі штрафні санкції по відношенню до платника доходу, а не його одержувача. 

Крім небагатьох винятків, податок, утримуваний у джерела виплати доходу, вважається оплаченим без можливості його відшкодування або повернення, тобто не є податковим авансом. 

Ще відзначимо, що податок у джерела застосовується , в певних випадках , навіть при оплатах в рамках Словаччини. Наочним прикладом є процентний дохід від банківських вкладень, коли банк вам нараховує відсотки , автоматично утримує податок і відраховує його в державну казну.

 

Місцеві податки в Словаччині 

Ці податки називаються в Словаччині місцевими, оскільки, по-перше, ставку цих податків встановлює місцева влада і держава може визначити лише мінімальний або максимальний розмір ставки податку , і, по-друге, податкові суми надходять не в державну казну, в бюджет місцевого самоврядування - населених пунктів. 

У Словаччині існують наступні місцеві податки: 

 • податок на нерухомість (ділянки, будівлі, квартири), 
 • податок на собаку, 
 • податок за використання громадського простору, 
 • податок на проживання в готелях, 
 • податок на автомати з продажу, 
 • податок на безвиграшні ігрові автомати, 
 • податок на в'їзд і  паркування  автотранспортного засобу в історичній частині міста,
 • податок на автотранспортний засіб

Приклади місцевих податків в Словаччині 

Мінімальна ставка податку на квартиру в Словаччині становить  0,066 євро / 1 кв. м. / рік в населеному пункті Медзілаборце, максимальна ставка: 0,47 євро в Братиславі, частини Старе Місце, середня ставка: 0,2415 євро / 1 кв. м. / рік. Отже, за квартиру, площею 150 кв. м. розмір податку в м Медзілаборце становить 9,90 євро в рік і в центрі Братислави: 70,50 євро на рік. 

Мінімальна ставка податку на будівельні ділянки в Словаччину становить 0,0531 євро / 1 кв. м. / рік в населеному пункті Собранце, максимальна ставка: 0,8603 євро в Братиславі, частини Старе Місце, середня ставка: 0,3394 євро / 1 кв. м. / рік. 

Мінімальна ставка податку на орну землю в Словаччину становить 0,0004 євро / 1 кв. м. в місті Банська Штявниця, максимальна ставка: 0,0052 євро в місті Сениця, середня ставка: 0,0018 євро / 1 кв. м. У Братиславі - Старому Місті, як єдиному населеному пункті Словаччини, ставка не встановлена, оскільки орної землі тут немає. 

Податок на собаку становить, наприклад, в Братиславі Старому Місці 40 євро на рік за собаку, господарем якої є фізична особа та 400 євро, якщо господарем є юридична особа. В Братиславському районі Петржалка податок становить 34 євро за собаку ростом до 43 см і 67 євро за собаку понад 43 см в квартирах і 17 євро за будь-яку собаку в котеджі. 

Ставка податку на проживання в готелях становить, наприклад, в Братиславі Старому Місті 1,65 євро / ніч, в місті Високі Татри: 1 євро і в Попраді: 0,70 євро. 

Ставка податку на легкову машину в Словаччині (в євро) 

Об'єм двигуна BA BB NR TN TT KE PO ZA
до 900 см3 67,18 60,98 63,89 61,00 64,99 62,07 63,19 61,34
900 - 1 200 см3 88,18 78,41 82,89 81,00 85,44 80,33 81,78 80,51
1 200 - 1 500 см3 121,77 108,05 124,10 117,00 117,57 113,19 111,53 135,10
1 500 - 2 000 см3 155,36 139,41 157,44 150,00 150,43 146,06 144,98 171,61
2 000 - 3 000 см3 197,35 174,26 198,80 181,00 190,96 182,57 182,17 182,28
понад 3 000 см3 235,14 209,12 235,75 214,00 227,47 219,08 219,34 214,69

 

Акцизи в Словаччині 

Акциз (spotrebná daň) є непрямим податком, що сплачуються до державної скарбниці. Сума акцизу включена в кінцеву вартість товару і на відміну від, наприклад, ПДВ, окремо не виділяється на чеку. Отже, розмір акцизу, а часто і саме його існування приховано від очей покупців. 

Підакцизні товари в Словаччині: 

 • мінеральні масла (закон № 98/2004), 
 • вино (закон № 104/2004), 
 • спирт (закон № 105/2004), 
 • тютюн та тютюнова продукція (закон № 106/2004), 
 • пиво (закон № 107/2004). 

Мінеральні масло - це товари з митного кодексу ЄС з кодами 1507-1518, 2706-2715, 2901-2902, 2905 11 00, 3403, 3811, 3817, 3826 00 10, 3824 90 97, 3826 00 90, причому мається кілька винятків. Ставка податку: 225,71 євро - 597,49 євро / 1000 літрів і 0 євро - 258,91 євро / 1000 кг. 

Сухе вино не є підакцизним товаром, розмір акцизу на інше вино варіює з 56,42 євро до 82,98 євро / 100 л. 

Розмір акцизу на спирт у Словаччині: базова ставка являє 1080 євро / 100 л, знижена: 540 євро / 100 л.

Тютюн та тютюнові вироби: тютюн: 64,06 євро / кг, сигари і сигарили: 69,70 євро / 1000 шт., Сигарети: 52,44 євро / 1000 шт. + 24% від вартості, але не менше 81,32 євро / 1000 шт. 

Пиво: базова ставка: 1,65 євро / градус Плато, знижена ставка: 1,22 євро / градус Плато. 

 

Звіт INTRASTAT в Словаччині 

Залежно від сфери діяльності у словацьких юридичних осіб іноді виникає обов'язок подачі неподаткових звітів. Одним з таких звітів є INTRASTAT, який подають фірми, що займаються оптовою торгівлею товарами між країнами ЄС,і які перевищили визначений обсяг доставок. 

INTRASTAT являє собою статистичний звіт про торгівлю компанії з країнами ЄС. Звіт INTRASTAT подає в Словаччині кожна юридична особа, яка в попередньому календарному році або з початку поточного року прийняла  або відправила товар в рамках ЄС із сукупною вартістю, що перевищує «рубіж визволення» (prah oslobodenia), який представляє 200 000 євро для прийняття і 400 000 євро для відправки. 

Сама система Інтрастат була вперше введена державами-членами ЄС у січні 1993 року, коли із скасуванням кордонів між державами, а, отже, і митним контролем, утворився єдиний ринок ЄС. Система INTRASTAT збирає безпосередньо від одержувачів і відправників товарів дані, необхідні для складання статистики в сфері торгівлі між державами-членами ЄС. Звіт INTRASTAT замінює податкову декларацію внутрішньої торгівлі Європейського Союзу і використовується у всіх державах-членах ЄС. 

При відправці враховується інформація про товари, відправлені з території Словацької Республіки на територію іншої держави-члена ЄС, крім товарів, що проходять через територію Словацької Республіки транзитом або тимчасово знаходиться на її території для подальшої відправки. При ввезенні товару враховується інформація про товар, що входить на територію Словаччини з іншої країни-члена ЄС, крім товару, що проходить через територію Словаччини транзитом або тимчасово знаходиться на її території для подальшої відправки. Операції (покупка / продаж товару), які входять в INTRASTAT, вносяться в звіт незалежно від того, чи була проведена грошова транзакція за операцію чи ні. 

Товари, які включаються в звіт Інтрастат: 

 • Куплені та продані товари, 
 • Товар, що підлягає обробці, і після обробки / ремонту, 
 • Товар, що надається в рамках фінансового лізингу, 
 • Безкоштовний товар, 
 • Товар, доставлений для будівельних і ремонтних робіт, 
 • Товар, що є частиною послуги, 
 • Товар, доставлений в або з центральних складів, 
 • Товар, що продається поштою або через інтернет. 

Предметом звітності Інтрастат не є, наприклад: 

 • Товар, що проходить територією Словаччини транзитом. 
 • Валюта, цінні папери (в тому числі поштові марки, наклейки для автобана і т.д.), монетарне золото. 
 • Рекламні матеріали, зразки, пробники. 
 • Товари, що є предметом тимчасового користування при дотриманні певних умов. 
 • Носії інформації, підготовленої відповідно до вимог користувача, включаючи програмне забезпечення. Інформація та програмне забезпечення вважається послугою, тому не підлягають звітності INTRASTAT.
 • Програмне забезпечення, завантажене з Інтернету. 
 • Засоби пересування, що використовуються для здійснення діяльності. 

Засоби пересування включають в себе автомобілі, автопоїзди, кораблі, поїзди, літаки і т.п. Також включаються об'єкти та обладнання, що використовуються при переміщенні товарів під час перевезення- такі, як вагони, контейнери, палети, розсувні платформи і т.п. 

 

Важливі бухгалтерські цифри, які вам слід пам'ятати:  

 400 000 € Рубіж звільнення в Словаччині для звіту Інтрастат при відправці товару. 
200 000 € Рубіж звільнення в Словаччині для звіту Інтрастат при прийнятті товару. 
49 790 € Оборот, при перевищення якого протягом попередніх 12 місяців, фірма повинна стати платником ПДВ на обов'язковій основі. 
35 000 € Вартість товару, що доставляється до Словаччини іноземною фірмою, використовуючи поштові, кур'єрські або їм аналогічні послуги, при перевищенні якої дана фірма повинна стати в Словаччині платником ПДВ.
 16 600 € Розмір прибуткового податку юридичної особи, при перевищенні якого фірма обов'язково стає платником місячних податкових авансів в Словаччині.
15 000 € Максимальний розмір оплати готівкою в Словаччині між двома фізичними особами, що не є підприємцями. 
 14 000 € Оборот з купівлі в Словаччині товару з іншої країни-члена ЄС, при перевищення якого протягом попередніх 12 місяців, особа, що підлягає сплаті податку і яка не є платником ПДВ або юридична особа, яка не є оподатковуваною особою, зобов'язані подати заяву на реєстрацію в податковому органі. 
5 000 € Максимальний розмір оплати готівкою в Словаччині, в разі якщо хоча б одна сторона при оплаті є підприємцем.  
 2 880 € Мінімальний розмір податку на прибуток юридичних осіб в Словаччині з оборотом, що перевищує 500 000 євро на рік. 
2 500 € Розмір прибуткового податку словацької юридичної особи, при перевищенні якого фірма обов'язково стає платником квартальних податкових авансів.
2 400 € Вартість самостійного нематеріального майна з періодом використання більше одного року, при перевищенні якої таке майно піддається списуванню в Словаччині. 
1 700 € Вартість окремого матеріального майна з періодом використання більше одного року, при перевищення якої таке майно піддається списування в Словаччині. 
 960 € Мінімальний розмір податку на прибуток словацьких платників ПДВ з оборотом до 500 000 євро на рік. 
480 € Мінімальний розмір податку на прибуток словацьких неплатників ПДВ з оборотом до 500 000 євро на рік. 
17 € Максимальна вартість одного рекламного предмета для його включення до витрат  фірми,  щоб зменшити  оподатковувану базу, яка в свою чергу знижує прибутковий податок юридичних осіб.


 Kатегорії
Головна
Про нас
Правила захисту персональних даних
Корисна інформація
Контакти
Наші послуги
Інвестиції
Імміграція
Нерухомість
Фірма в Словаччині
Освіта в Словаччині
Навчання словацької мови
Інші послуги
Наші розцінки
Контакти
Контакти: Lazaretska 8, 81101, Bratislava, Slovakia
E-mail: slovakiainvest@slovakiainvest.sk
Bratislava: +421 2 321 44 901
Москва: +7-499-504-4421
Київ: +38-044-361-07-72
Fax: +421 2 5292 1319
Cоціальні мережі
© 2008-2018. SlovakiaInvest.ru s.r.o.
All Rights Reserved.
Website development - SVS PRO S.R.O.
Нерухомість в Словаччині,ТМП та ПМП в Словаччині,заснування фірми,імміграція в Словаччину,форум про Словаччину,бізнес в Словаччині,віза в Словаччину.
 • Імміграція
  Вид на проживання, постійне місце проживання, громадянство - корисна інформація, нюанси, з чого почати.
 • Інвестиції
  Цікаві інвестиційні проекти для Вас. Готовий бізнес або готові ідеї! Від кафе до заводу.
 • Фірма в Словаччині
  Почніть свій бізнес у Словаччині! Реєстрація, отримання дозволів, звіти і супровід. Ви займайтеся бізнесом, а ми Вашою підтримкою.
 • Нерухомість
  Оренда, купівля, оцінка, аналізи, підбір нерухомості за Вашими вимогами, все для Вас і Вашого будинку в Словаччині.
 • Навчання
  Запрошуємо Вас вчитися в словацькій школі чи університеті, на курси словацької, індивідуальні заняття або словацька через скайп.
Этот сайт использует файлы cookie. При его посещении Вы с этим выражаете свое согласие. Принимаю
Контакти:     Skype: slovakiainvest.ru,    Москва: +7-499-504-4421,    Київ: +38-044-361-07-72,    Bratislava: +421-2-321-44-901    E-mail: slovakiainvest@slovakiainvest.sk    
Ми за європейський вибір України... І Росії. Ми за європейський вибір України... І Росії. Ми за європейський вибір України... І Росії.